Pryč s nastuzením a chřipkou za pomoci přírody

Občas se proběhněte bosky v kalužích vody anebo vyběhněte a projděte se pěkně brzy po ránu ranní orosenou trávou. Máte pocit, že jsme se zbláznili? Opak je pravdou. Chtěli bychom vám předestřít, že základem vašeho zdraví je hlavněimunita a od toho se vše pak odvíjí. Zvyšujte obranyschopnost vašeho organismu. A to tím, že se budete postupně a vědomě otužovat. Samozřejmě s tím nebudete začínat na podzim, ale chtěli jsme vám připomenout to, co jste už možná zapomněli. Jak jste se jako malé děti rády proháněly bosky v kalužích. A nejlepší to bylo pěkně po dešti. Kaluže byly teploučké, to se to cachtalo.

bosé nohy v kalužích vody

A možná jste jako děti moc v postelích nepoležely se zábalem na krku, kýchající a hořící teplotou … a to proto, že jste ještě vyznávali to, co dnešní malé děti i naše mládež postupně zapomíná. Vy jste ještě zažili přirozený pohyb, bývali jste „venku“ za každého počasí, ani déšť vám nezabránil, abyste vyběhli za kamarády a spolu ukrytí v nějaké „schovce“ spřádali plány na další den. A věčným pobíháním s kamarády jste získávali a utužovali nevědomky svou imunitu, kterou předáváte v genech zase svým ratolestem.

malé dítě u počítače

Dnešní děti mají situaci ale bohužel zkomplikovanou tím, že pro ně bývá trest „jít ven“, naopak pro jejich rodiče bývalo trestem – nesmět jít ven. Doba je přetechnizovaná, děti se od mala seznamují s novými technologiemi. Mobily, i-pody, tablety, počítače, sociální sítě. Obzvláště starší děti spolu chatují a komunikují přes WhatsApp, Facebook, sledují Instagramy svých idolů a zapomínají na svoji přirozenou vlastnost – jako je pohyb na čerstvém vzduchu. A bohužel už jim to ani nevadí. Jsou spokojené, když sedí doma v teple a jen klikají a ťukají do počítače. Nejen, že se tím oslabují sociální kontakty, přibývá obezity, ale oslabuje se i jejich přirozená imunita a tím pádem zhoršuje jejich zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku