Studentské bydlení bývá skromné

Když mají vysokoškoláci štěstí, dostanou přidělenou kolej. Ale bydlení na koleji už není pro všechny výhra, obzvláště pro ty starší, kteří chtějí větší komfort. Studenti totiž musejí počítat s tím, že se budou neustále potkávat, to je dobré znamení pro ty, kdo se cítí na koleji osamoceni. Není problém se s kýmkoliv zastavit na kus řeči a popovídat si. Časté jsou různé večírky, které se bohužel mohou konat i u vás na pokoji a vy, ačkoliv jste se zúčastnit nechtěli, máte smolíka. Holt večírek strávíte s polštářem na hlavě. Život studentský je život nejen strávený učením, ale i posezeními s kamarády, spolužáky, pitkami, oblíbenými deskovými hrami.

schůzka tří studentů v knihovně

Co je dobré, když se vám učit zrovna nechce, ale se spolubydlícím nic není, protože on se právě věnuje studiu, nezbude vám nic jiného, než se také zahloubat do knih. Můžete si se spolužáky povyprávět, podebatit o profesorech, co vám není jasné, rádi vše vysvětlí.
Problémem mohou být někde na kolejích společné umývárny a sprchy, zvláště ve starší zástavbě. Další nevýhodou bývají i ledničky, které jsou také společné. Zde se může stávat, že nějaký neodbytný student si rád bere potraviny uložené v chladničce, ačkoliv si je tam neschoval. Částečným řešením může být to, že si svůj balíček opatříte jmenovkou a nenechavec raději sáhne po neoznačeném balíčku a ten váš nechá bez povšimnutí. Pokud ani to nepomůže, pak vložte potraviny do neprůsvitné dózy. Náš známý nenechavec opět raději sáhne po průhledné krabičce, kde je jistota, že ví, co bere.

mladá studentka se učí

Výhodou bydlení na koleji bývá naopak to, že neřešíte doplatky ohledně topení. Částka za bydlení bývá nastavena napevno a doplatky či přeplatky za topení se vás netýkají, stejně tak se neřeší ani spotřeba vody.
Je známo, že na kolejích bydlí zpravidla nováčci. Ti starší a ostřílenější volí na další léta, byť společně, ale mnohdy komfortnější, bydlení v pronájmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku