Spánek v chladné místnosti – to nejlepší pro vaše tělo

Spíte raději v teplejší nebo v chladnější místnosti? Víte, co je pro vaše tělo nejlepší a nejideálnější variantou? Rozhodně volte tu druhou, protože, pokud bude vaše ložnice nedostatečně vyvětraná, nebo dokonce i přetopená, kvalitního spánku se rozhodně nedočkáte. Naopak spánek v chladné místnosti má vskutku blahodárné účinky na náš organismus.

spící muž

Vyzkoušejte spánek v chladné místnosti
Špatně se vám večer usíná? Budíte se ráno nevyspalí a bez energie? Jste často nemocní? Možná je na vině nedostatečně vyvětraná ložnice nebo příliš vysoká teplota. Vyzkoušejte si spánek v chladné místnosti na vlastní kůži a brzy uvidíte ten rozdíl.
Kolik stupňů je ideál?
Jaká teplota je tedy pro příjemný a plnohodnotný spánek nejlepší? Ideální teplota v místnosti, ve které spíme, by se měla pohybovat v rozmezí15–19°C. Tělo tak totiž snáze zvládá regeneraci. Lidské tělo má zároveň v chladnější teplotě jednodušší mechanismus ochlazování, který probíhá každý večer zhruba 1 – 1,5 hodiny před nástupem spánku.

velká ložice

Rozdíl mezi spánkem v teplé a chladné místnosti
Pokud máte ve vaší ložnici suchý a přetopený vzduch, zaděláváte si tím na nemalé problémy. S vyšší teplotou vzduchu klesá i vlhkost v místnosti, která je důležité pro regeneraci a vláhu pokožky. V případě spaní v nedostatečně větrané ložnici tak vaše pleť bude suchá a šupinatá. Zároveň dochází i k vysušování sliznic, takže je pak organismus mnohem více náchylnější k různým nemocem. Nehledě na to, že vyšší teplota nahrává také množení roztočů.
Spánek v chladné a dobře vyvětrané místnosti vám také zajistí snadnější spalování kalorií a tím jednodušší hubnutí.
Během prováděného experimentu bylo pozorováno, že u lidí spících v teplejší místnosti docházelo ke zvýšení objemu tukové tkáně. Spánek v chladu přináší řadu metabolických bonusů důležitých pro správné fungování organismu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku