TOP 5 národních parků v USA

Máte v plánu navštívit USA? Nevynechejte během vašeho pobytu úchvatné národní parky, z nichž hned několik se jich řadí mezi opravdové TOP, které rozhodně stojí za vidění.
 
yellostone

Yellowstone
Národní park Yellowstone se nachází na území hned tří amerických států – Wyoming, Montana a Idaho. Je vůbec historicky prvním vzniklým národním parkem na světě. Zvláštní a vyhledávaný je pro gejzíry a termální prameny. Nachází se tu hned dvě třetiny gejzírů z celého světa. Územím parku také prochází hned čtyři pohoří. Obdivovat tu můžete také četné vodopády. A potkat tu můžete medvěda grizzlyho, rysa, bizona nebo jelena.
Yosemite
Yosemitský národní park se nachází na území státu Kalifornie. Nadchne vás dech beroucími výhledy na nádherné útesy, vodopády a sekvoje. Jeden z místních vodopádů je tím nejvyšším v Severní Americe a je také nejfotografovanějším místem tohoto národního parku. Nachází se tu háje se sekvojemi obrovskými.
Sequia
Tento národní park se nachází ve státu Kalifornie. Jak již jeho název vypovídá, je typický sekvojovými háji. Ty jsou nejvyššími stromy na celé planetě. Tyto obrovské stromy v parku utváří jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru.
 
 grand canon
 

Grand Canyon
Národní park Grand Canyon se nachází ve státě Arizona. Právem se řadí mezi chloubu Spojených států amerických a mezi nejkrásnější místa na světě. Nadchne vás úžasnými vyhlídkami a svojí rozmanitostí. Nachází se tu také staré železniční depo a dřevěné nádraží z roku 1901, které je přístupné pro návštěvníky parku.
Bryce Canyon
Národní park Bryce Canyon je rozlohou spíše menší a nachází se v jižní části státu Utah. Je typický svým oranžovým až červeným zbarvením a pískovcovými věžičkami, které společně utváří kouzelnou atmosféru. Roste tu několik stovek druhů rostlin, ze zvířecí říše tu pak můžete narazit na pumu, lišku, jelena nebo prérijního psa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku