Léčivá aromaterapie

Máte rádi alternativní medicínu? Pak musíte určitě vyzkoušet kouzlo voňavé aromaterapie, která vám může být nápomocná v mnoha oblastech. Tyto vůně mají pozitivní vliv na lidské tělo i na psychiku. Vsaďte na nejrůznější éterické oleje, které si zamilujete. Využít je můžete třeba do aroma lampy, k masáži nebo do koupele. Jaké konkrétní olejíčky mají účinky?

olejíček

Levandule
Levandule má uklidňující účinky. Je ideální k relaxaci, navozuje příjemný spánek. Zbavuje tělo napětí, pomáhá při nespavosti a bolestech hlavy nebo migrénách. Snižuje krevní tlak, pomáhá při chřipce a dýchacích potížích. V neředěné podobě lze tento olejíček použít i přímo na kůži, má hojivé účinky.
Eukalyptus
Eukalyptus je známým pomocníkem při rýmě a různých nachlazeních. Dokonale uvolní nos při rýmě a usnadňuje tak dýchání. Zároveň také podporuje soustředění a skvěle funguje při bolestech hlavy a migrénách. Působí pozitivně na psychiku, uklidňuje a snižuje napětí a nervozitu. Zároveň také působí příznivě na aknózní pleť.
Santalové dřevo
Santalové dřevo má antiseptické účinky. Pomáhá uklidňovat zažívací systém, snižuje celkové napětí a pomáhá zlepšit kvalitu spánku. Příznivě působí při nachlazení a kašli.

eukalyptus

Lemongrass
Lemongrass neboli citronová tráva zlepšuje koncentraci. Skvěle také osvěží vzduch. Dále podporuje odplavování toxických látek z těla, je tak detoxikačním prostředkem. Přinese vám úlevu v případě bolestí břicha a nadýmání.
Meduňka
Meduňka stejně jako levandule pomáhá při nespavosti. Podporuje pocení a má pozitivní vliv na trávicí systém. Má antibakteriální účinky. Zároveň také pomáhá při neklidu a depresích. Reguluje funkci jater a žaludku.
Skořice
Skořice má protiinfekční účinky. Má pozitivní vliv na trávení a pomáhá při oslabené imunitě. Prohřívá organismus a stimuluje nervovou soustavu. Má analgetické a protizánětlivé účinky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku