Toulky po lázeňských městech – Mariánské lázně

Mariánské lázně jsou oblíbeným turistickým cílem. A není se vůbec čemu divit. Toto město a jeho okolí totiž nabízí spousty zajímavých turistických atrakcí.
Kam v Mariánkách

fontána

  • HLAVNÍ KOLONÁDA

Hlavní lázeňská kolonáda je jedním z hlavních symbolů v Mariánských lázních. Byla postavena v novobarokním stylu a nabízí vskutku zajímavou podívanou. Má unikátní litinovou konstrukci. Obdivovat můžete fresky a bronzové reliéfy na stěnách. Tato stavba je dominantou celé lázeňské kolonády.

  • ZPÍVAJÍCÍ FONTÁNA

Další turistickou atrakcí je Zpívající fontána, kterou najdete hned před hlavní kolonádou. Každý den od 7 do 19 hodin vás v liché hodiny může potěšit hudbou a barevným osvětlením. Fontána je v kruhovém bazénu o průměru 18 metrů. Trysek pak má kolem 250. Dostane se vám tak opravdu zajímavé a jedinečné podívané, která bude zpestřením vašeho pobytu v Mariánských lázních.

  • PARKY

Při pobytu v Mariánkách si na své přijdou i milovníci přírody. Nachází se tu hned několik parků, ve kterých můžete relaxovat, odpočívat, procházet se a kochat se krásnou přírodou. Užijete si pohledy na jezírka, altánky, budete moci nabrat energii v zeleni.

  • NAUČNÉ STEZKY

Vydejte se na některou z naučných stezek, které budou zajímavým zpestřením. Naučná stezka Geologický park je zaměřená na geologii a geobotaniku. Čeká vás 1,5 km dlouhá trasa s více než dvacítkou zastávek, během kterých se dozvíte zajímavé a cenné informace.
Naučná stezka Kladska vás seznámí s místní historií, faunou a florou v přírodní rezervaci Kladské rašeliny. Trasa je dlouhá 9 km.

mariánské lázně

  • ROZHLEDNA HAMELIKA

Rozhledna Hamelika se nachází na vrchu stejného názvu. Říká se jí také rozhledna „Panorama“. Do výšky 20 metrů vystoupáte po stovce schodů. Naskytnou se vám krásné výhledy do okolí.

  • PRAVOSLAVNÝ CHRÁM SV. VLADIMÍRA

V chrámu se můžete pokochat zajímavým interiérem, jehož dominantou je majolikový ikonostas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku