Vítejte ve 3D virtuální realitě

V poslední době zažívají skutečně velký úspěch systémy virtuální reality. Je zapotřebí mít ovšem ke vstupu do takového světa plného zážitků, speciální brýle, tzv. headsety. Díky nim se může každý ocitnout v interaktivním třírozměrném světě. Je pravdou, že většinou si je budou pořizovat ti, kteří chtějí vstoupit do světa her, filmů či jednoduše zažít jedinečnou zábavu. Ale je třeba zdůraznit, že není jen herní nebo filmový průmysl, ale i možnost využít virtuální realitu ve zdravotnictví. Proniknout tak do hloubky 3D modelů, zjistit, jak jsou upnuté jednotlivé svaly či jak fungují nervové dráhy. Není problém dokonce díky speciálním brýlím začít odstraňovat různé fobie.  Na zmar nepřijde ani architektura, kdy je celkem přehledná vizualizace staveb. Nemluvě o možnosti využití v armádě či u policie. Poté jsou takové tréninky rizikových situací jen vítány.

3D brýle do kina

Jak fungují VR brýle?

Tak především jsou základní složkou, bez které by se to neobešlo. Některé jsou propojeny s počítačem či mobilním telefonem či jinou technikou. Jejich princip spočívá v tom, že uživateli promítají stereoskopický obraz a ten umožňuje prožít 3D zážitek. Vše je důkladně sestrojeno tak, že senzory sledují pozici hlavy a umožňují interaktivně 3D svět prožít a ovládat, tudíž fungují skvěle senzory rukou. Přirozeně se tato technologie stále zdokonaluje a přináší daleko větší možnosti prakticky pro každou věkovou skupinu. V podstatě stačí nasadit brýle a už to jede.

brýle virtuální realita

Papírová krabice? To snad ani nemůže fungovat

Většina uživatelů zná VR brýle jako plastovou formu, která je vybavena vším potřebným, včetně krytu pro vložení telefonu. Nicméně i papírový karton může překvapit moderní technologií. Řeč je o Google Cardboard. Původně se jednalo o poměrně nákladnou záležitost, která ovšem v současnosti není vůbec nutná a produkt se tak stal dostupnějším. Nepotřebujeme k jeho fungování ani počítač a ani drahou verzi VR brýlí. Postačí celkem levná varianta skládanky z recyklovaného kartonu, která je opatřená odpovídajícími komponenty a v podstatě jakýkoliv smart mobil. Zábava či vzdělávání, může začít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku