Vltava mezi Vyšším Brodem a Zlatou Korunou

Český Krumlov je pojem. Můžete se o tom přesvědčit sami, potkáte tu během jediného dne tisíce turistů, mezi nimi i na první pohled zřejmé návštěvníky z Japonska, Číny, Koreje, či Thajska. Krumlovský zámek spolu s rozsáhlou zámeckou zahradou a krajinným parkem je renesanční skvost, který by ve vaší sbírce zážitků neměl chybět.
Ovšem jsou tu i jiné klenoty, co stojí za zhlédnutí.

večerní Český Krumlov

Řeka Vltava – horní tok Vltavy je vodáckým rájem, prosperuje tu několik půjčoven vodáckého vybavení a v letní sezóně jsou tu vodácké kempy přeplněné až k prasknutí. Vám bychom však doporučili vydat se podél Vltavy na kole. Směřovat můžete buď přímo po silnici, anebo využít značené trasy pro cyklisty. Začít byste měli v Loučovicích a putování zakončit buď v Českém Krumlově, nebo jej protáhnout až ke Zlaté Koruně, případně do Českých Budějovic. A co vás tu čeká?
Vyšebrodské náměstí – situované do strmějšího svahu, jedno z nejmalebnějších v Česku. Je tu vyhlášená pekárna a cukrárna a několik restaurací.
Jez Vyšší Brod a Herbertov – po cestě se stavte u jezů, které bývají každoročně vodáckou atrakcí. Nenechte si ujít pozorovat vodáky, jak zápasí s vodním živlem.
Rožmberk nad Vltavou – renesanční stavba jednoho z nejkrásnějších českých hradů se vypíná přímo nad řekou.
Kemp Branná – pokud nehodláte trávit nocleh přímo v Krumlově nebo ve Vyšším Brodě, a vystačíte s možnostmi kempů, ten v Branné je dobrá volba. Dá se tu v řece koupat a nebývá tu tolik vodáků, kteří kempují hlavně v krumlovském předměstí. Ideální místo k odpočinku před dalším putováním.
Český Krumlov – z Branné se vyplatí jet na kole po silnici podél papírny Větřní, alespoň si prohlédnete zajímavý funkční papírenský komplex. Budete míjet vodácký kemp v Novém Spolí a odtud se vydejte po Linecké ulici do centra města Vltavskou cyklostezkou Greenway. Provede vás nejzajímavějšími místy kolem židovské synagogy, městského parku až k jezu U jelení lávky přímo pod zámkem.

Rožmberk nad Vltavou

Zlatá Koruna – Chvalšinskou ulicí vystoupáte nad město a naskytne se vám fantastické panorama na zámek s historickým jádrem. Nádražním předměstím pokračujete do obce Srnín až do Zlaté Koruny. Tento úsek se mezi cyklisty řadí k nejvyhledávanějším v Česku. A máte-li ještě dostatek sil, vydejte se do Třísova ke keltskému oppidu, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, a odtud buď na vlak do Holubova, nebo jízdu prodloužit až do Českých Budějovic.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku