Vyplatí se byt v paneláku nebo vlastní dům?

Odpověď není snadná. Jsou lidé, kteří upřednostňují panelový dům a o ničem jiném ani neuvažují. A jsou lidičky, kteří by byli v paneláku nešťastní, protože potřebují prostor a svůj klid.
Záleží ale hlavně na tom, jaké máte finanční možnosti. Bydlení v paneláku na první pohled vychází levněji, a hlavně panelákové žití bývá pohodlnější. Nemusíte se starat o topení, teplou vodou zpravidla nešetříte, protože otočíte kohoutkem a horká voda je stále v zásobě. Ženy mají bytovou klícku rychle uklizenou, pár oken v pohodě umytých, nemusíte se s rodinnými příslušníky hledat, naopak se stále na malém prostoru potkáváte.

stavitel s plánem před novým domem

Kdežto bydlení v rodinném domě je jiný kalibr. Nejen, že máte větší prostor k bydlení, vytouženou kuchyň s kuchyňským ostrůvkem uprostřed místnosti, barový pultík. Máte kam postavit elektrické spotřebiče a nemusíte si lámat hlavu s tím, kam odklidit kávovar, mikrovlnku, kráječ na chleba, abyste mohla vyválet těsto na knedlíky. Můžete si naplánovat prostor tak, jak potřebujete. Zvolit si patrový dům, přízemní nebo atriový. Radostně plánujete místnosti, pro každé dítě můžete zvolit samostatný pokoj a někdo dokonce počítá i s pokojem pro hosty.

pohled na panelákový dům

Dvě toalety, bidet a dvě koupelny jsou v domě samozřejmostí, děti nemusejí ráno čekat frontu před dveřmi koupelny a ranní hygiena se obejde bez křiku. Nejste za zdmi svědky hádek vašich sousedů, nikdo vám nezačne vrtat do zdi v deset hodin večer, nedohadujete se se spolubydlícími ohledně provedeného či neprovedeného úklidu. Máte svůj klid.
Ale na druhou stranu – kotel na topení se sám nenaplní, teplá voda má obsah jen tolik, co se vejde do bojleru. V zimě napadne sníh a vy se nestřídáte se sousedy v odklízení sněhu z trasy vrata-garáž. Je to všechno už jen na vás a pěkně každý den, když se přírodě zadaří a sníh padá a padá. Tehdy vám možná prolétne myšlenka na zlatý dobrý panelák …


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku