Vzniká nový pojem „Rychlá móda“

S rychlou módou se setkává každá žena, která navštíví super obchodní domy, jež jsou přeplněné oblečením a lákají na slevy a stále nové a nové výrobky. V současné době vzniká přímo nadprodukce oděvů a oděvní firmy chrlí další a další módní kousky, kterými zahlcují tržní průmysl.
Všechno je in, trendy, OK a my se procházíme po obchodech, která mají několik pater, do kterých nás dovezou jezdící schody, při nákupu nás doprovází příjemná hudba, která rezonuje s naším záměrem něco si koupit. Ale ani ta hudba není vybírána náhodně – obchody znají spoustu marketingových tahů, mezi které také patří příjemně se linoucí a motivační hudba, která nesmí být příliš hlučná, ani příliš tichá, prostě taková akorát, která vás naladí k nákupu. Je to někdy věda!

spousta šatů pověšených na ramínkách

V regálech bývají vždy pěkně poskládané kousky oblečení podle barev. Když je zákaznice zpřehází, ihned přiběhne mladá slečna a oblečení – po kolikáté už? – opět s úsměvem přerovná. Když si zkoušíte v kabince šaty, halenku, kalhoty – už je ani nemusíte vracet na jejich původní místo, kde jste si je vzali, to proto, aby váš komfort byl co nejvyšší. Vy už jen nepotřebné věci zavěsíte na stojan, který je umístěn v blízkosti kabinek, aby je slečny prodavačky opět přenesly tam, kam věci patří.

barevné oblečení naskládané v regálu

Jen si představte, kolik oblečení se vejde do jednoho módního domu o několika patrech. A těchto domů je spousta a toto oblečení se neustále střídá. Není to, bohužel, už jen jaro-léto-podzim-zima, ale k obměňování šatstva a oděvů dochází několikrát do měsíce! Proto si obchody mohou dovolit vás stále lákat na slevy. Potřebují se zbavoval neprodaného oblečení, protože jinak končí na skládkách. Oděvní průmysl je jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí! Je prokázáno, že vyrábí až dvě tuny odpadu každý rok. A to nemluvíme mnohdy o kvalitě oblečení, které vzniká za ne zrovna etických podmínek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku