Zima přeje běžeckému lyžování

Když už nic jiného nám nepřeje v době koronavirové, pak běžkování má zelenou. Vklouzněte směle do běžek a vyrazte na svou oblíbenou trasu. Dejte lenosti vale a pozvěte kamarády a přátele. Zkontrolujte ještě předtím, zda je stopa protažená, abyste nebyli zklamaní. Spolu s kamarády dodržujte bezpečné rozestupy a už jen vnímejte, jak vám lyže pěkně kloužou, sníh jemně praská a kalorie se spalují tak rychle, jak jen to jde.

mladí běžkaři na běžkách

Běžecké lyžování je jedním z mála sportů, které můžeme v době korony provozovat, a proto bychom toho měli co nejvíce využít. Kdo má to štěstí, že má stopu blízko domova, byl by přímo hřích, ji nevyužít. Ale stojí za to si za stopou i vyjet. Jen je třeba počítat, pokud vyrazíte do míst, kde řádí turistický ruch, s větším počtem stejně smýšlejících lidiček. Nenechte se otrávit, najděte si svůj prostor a vnímejte krásy kolem sebe. Sebou samozřejmě svačinu a něco teplého na zahřání, protože restaurace – alespoň v současné době – jsou stále zavřené. To by vám ale nemělo zkazit náladu. Co si dokážeme zařídit sami, přece nevadí. Je to tak, jak je a my to nezměníme.

sněhulák v zimě

Buďme rádi, že nasněžilo a našim dětem bylo dopřáno poznat, co je pravá zima. Sníh, koulovačky, sáňkování, radost, smích a stavění sněhuláků. Tatínkové, přiložte ruku k dílu a vytvořte s vašimi dětmi pravého sněhuláka. Anebo – ještě lépe. Vyhlaste u sousedů nebo spolužáků vašich děti soutěž o nejkrásnějšího či nejnápaditějšího sněhuláka s tím, že si ho každý vyfotí a umístí třeba na váš FB a můžete lajkovat, který je ten nej! Všichni se zabavíte a zasmějete. A po skončení omezujících opatření se můžete sejít a dodatečně předat vítězi hlavní cenu a všem zúčastněným alespoň nějakou drobnost. Poveselíte se, zavzpomínáte a hlavně – zase se po čase sejdete!  A třeba začnete novou etapu přátelských běžkování a sousedských setkání a stavění „huhuláků“!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku