Kouzelná Lednice a Valtice

Rádi cestujete a milujete Jižní Moravu? I když jste tam již byli stokrát, stále se tam rádi vracíte. Krásná, kouzelná krajina a spousta jedinečných vinic. Místní tu vyrábí kvalitní jedinečné vinařské skvosty, které pak můžete ochutnat. U menších vinařů můžete ochutnat přímo u nich. Jsou ochutní a rádi vám udělají košt svých vzorku. Mají krásné vinné sklípky s nádechem místních tradic. Některé jsou větší a některé menší. Jsou velmi útulné a dobře se v nich sedí. Větší vinaři svá vína distribuují do širšího okolí. Můžete je ochutnat v hotelech a restauracích. Podzim tu přináší ten pravý vinařský ráj, kde se každý vinař chce pochlubit svými letošními produkty. Kromě vína zde můžete objevovat kouzelnou krajinu a historické památky.

Lednický zámek

Představíme vám město Lednice a Valtice. Jsou to sousedící města a mají své tradice. Obě dvě žijí vinařskou historií a jsou turistickými cíli. Najdete tu ubytování, skvělé restaurace, vinné sklepy a spoustu turistických tras.
Lednice je proslavení díky svému Lednickému zámku a kouzelnou pohádkovou zahradou, která spadá pod národní památku Unesco jako Lednicko-Valtický areál. Zámek patřil rodu Lichtenštejnů a jeho vzhled je jedinečný. V letních dnech zámecká zahrada ožívá barvami. Místní zahradníci si dávají velkou péči aby zahrady vypadali skvěle a vy se v nich cítili nádherně. Probíhají zde různé společenské akce jako venkovní letní divadlo nad hvězdnou oblohou. Turisté mohou vidět vzácné dřeviny, které jsou po areálu vysázené a letité.

Kolonáda na Reistně

Z památek můžete vidět Minaret, který je postaven v maurském orientálním stylu. Dále Akvadukt, ze kterého byl uměle vytvořen vodopád, díky nádrži nad ní. V posledních letech obnoven a jednou v roce je možné ho vidět. Poslední stavbou je Janův Hrad, ze kterého zbyli pouze obvodové zdi. Krásné místo kam se můžete dostat i lodí.
Valtice jsou proslavené svým Valtickým podzemím, kolonádou na Reistě, Zámek Valtice, na pomezí hranice pak Brána druidů. K vidění je toho spousta jen si vybrat to pravé.   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku