Co patří k zdravému životnímu stylu

O tomto fenoménu doby se napsalo již mnoho článků, vyšla spousta knih. Snad každý člověk už ví, co toto sousloví znamená a co k němu nepatří. Nepatří k němu především to, co škodí našemu zdraví: Kouření, nedostatek spánku, přejídání se i hladovění, smutek a deprese, přemíra alkoholu, lenost a pohodlnost, workholismus, jednostranný jídelníček a vysoký podíl smažených jídel, obezita i podváha, nemoci a závislosti na hazardu, lécích, drogách, a tak bychom mohli do nekonečna pokračovat.

žena cvičí na gymnastickém míči

Nastavte si raději skutečný zdravý životní styl. Není to jen klišé. Sice se v dnešní době stále omílá v televizi i rozhlase a žádný časopis se neobejde bez jediného článku o tomto způsobu života, ale je prostě důležitý.

Proč je důležitý? Protože prodlužuje náš život a dělá ho radostnějším. A kdo by nechtěl být optimistický a plný radosti? Žijeme ve zrychlené době. Dopřejte si během dne chviličku pro sebe, zastavte se, byť na malý okamžik a uvědomte si, jak jste téměř pohlceni ztrátou vlastního já.

Začněte tím, že budete více přemýšlet o tom, co a jak jíte. Zařaďte do svého jídelníčku ryby, ořechy, avokádo kvůli mastným nenasyceným tukům. Zdravé tuky jsou pro tělo potřebné. Omezte či vynechejte smažená jídla a polotovary. Všímejte si etiket. Nekupujte potraviny plné konzervantů, nezdravých éček, umělých sladidel a příchutí. Vařte s láskou.

ovoce a zelenina na talíři

A v neposlední řadě se hýbejte. Najděte si cvičení, které vám vyhovuje. Cvičte pravidelně, alespoň půl hodiny denně. Někomu vyhovuje posilování ve fitness centrech, jiný si rád zaběhá v parku. Oprašte své jízdní kolo a projeďte se. Pozvěte známého na projížďku, cesta vám bude rychleji ubíhat, zasmějete se spolu. Smích prodlužuje život. Protáhnete si svaly, ulevíte kloubům, okysličíte mozek, načerpáte endorfiny a získáte veselejší pohled na svět.  Vylepšete si vaši celkovou zdatnost. Pravidelné cvičení vám dodá energii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku