Krásy Rakouska – Štýrsko

Štýrsko se nachází v jihozápadní části Rakouska. Přezdívá se mu také zelené srdce Rakouska, nabízí spoustu zajímavých výletních cílů a nových zážitků. Je rozmanitým místem, příroda je tu v každém koutu jiná. V této oblasti se také pěstují ty nejlepší odrůdy rakouských vín. Na své si tu přijdou také ti, co milují jedinečné pohledy z vyhlídek ve vrcholcích hor. Štýrsko nabízí kontrasty v podobě drsného horského severu a zelených luk v nížinách.

chata ve štýrsku

Zajímavá místa Štýrska

GRAZ

Graz je hlavním městem Štýrska a nabízí nádherné pamětihodnosti. Jeho historické centrum je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a největších ve střední Evropě. Graz, nebo také Štýrský Hradec vypadá impozantně z výšky kopce, na který se můžete nechat vyvézt lanovkou nebo skleněným výtahem. Za návštěvu pak stojí Štýrská zbrojnice, Zemský dvůr s renesančním nádvořím nebo Katedrála svatého Jiljí a Mausoleum

STÜBING – Rakouské muzeum pod širým nebem

V tomto jedinečném muzeum můžete poznat pradávné tradice rakouského venkova.

RIEGERSBURG

Tento hrad je tím nejkrásnějším ve Štýrsku a dodnes je obydlený.

ENNSTALL

Údolí Ennstall patří k nejmalebnějším místům v celém Štýrsku. Nabízí skvělé výchozí body pro turistiku i pro lyžaře.

RIESACHWASSERFALL

Nejvyšší vodopády Štýrska rozhodně musíte vidět. Dosahují výšky sedmdesát metrů. Nachází se tu také lanový most houpající se nadpadesáti metrovou propastí. Zážitek tak doplní tento adrenalinový prvek.

NÁRODNÍ PARK GESÄUSE

Je nejnovějším z rakouských národních parků a nabízí pastviny v kombinaci s horskými potůčky lemované vápencovými skalami.

Pokud chcete podniknout nějaký ten výlet na kole, pak pro vás bude jako stvořená Ennská cyklostezka v nenáročném terénu.

Navštivte spolkovou zemi Rakouska – Štýrsko a vězte, že si užijete báječnou dovolenou plnou aktivit, které máte rádi. Ať už to bude turistika, procházky nebo cyklistika, Štýrsko nabízí spousty krás a aktivity pro každého.

štýrsko hrad


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku