Mikulov a okolí

Rádi objevujete stále nová a nová místa. Hledáte krásné zákoutí, kam byste se mohli podívat a užít si nerušenou a nefalšovanou přírodu? Lákají vás staré pozůstatky hradů, chrámů a kostelů. Milujete ten nádech historie na nejzajímavějších místech. Někdy nemusíte cestovat ani daleko. Můžete objevovat své okolí. Někdy jste až mile překvapeni co všechno se dá najít a jaká místa můžete objevovat. Dnes vás vezmeme do pohádkové krajiny s vinařskou tradicí a jedinečnou přírodou dlouhých a kvalitních vinic.

krásné město

Dlouhá léta, kde se jednotlivé vinné révy zdokonalovali a vytvořili jedinečné letité, vyšlechtěné odrůdy kvalitního vína. Každý rok je pro vinaře náročný a velkou roli v tom hraje počasí. Jestli bude dostatek vody a sluníčka. Vinařská oblast Jižní Moravy je krásná a stojí za to jí vidět. Pálavské vrchy vás okouzlí a můžete tu vidět pozůstatky památek, kterou jsou turistickými cíly. Nejen památky a krajina je pro turisty lákadlem. Spousta lidí navštěvuje Pálavu díky velkému počtu krásných domácích sklípků, kde mohou ochutnat produkty místních vinařů a ohodnotit jejich vína.   

renesanční domy,

Když budete chtít po památkách, rozhodně za to stojí návštěva města Mikulov, která dominuje svým Zámkem, historickým náměstím s kašnou a sousoším Nejsvětější Trojice. Krásné zachovalé náměstí s renesančními domy. U Mikulova pak můžete vidět Svatý kopeček s křížovou cestou až na vrchol, kde můžete obdivovat kapli svatého Šebestiána. Kopeček je přírodní rezervací, kde žijí chráněné druhy živočichů a rostou vzácné rostlinné zastoupení. Dalšími památky jsou Kozí Hrádek, který v minulosti sloužil jako dvoupatrová dělostřelecká věž, která chránila město. Zřícenina hradu Děvičky, které sloužily k ochraně cesty z Rakouska do vnitrozemí. Dále pak Sirotčí hrádek, vodní nádrže Nové Mlýny. V nedaleké blízkosti můžete vidět město Lednice s Lednicko – Valtickým areálem a Valtice. V okolí je spousta turistických míst, které jsou dobře označeny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku