Na kolo v každém věku

Pokud patříte mezi jednu třetinu Čechů, kteří do pedálů svých kol šlapou s určitou pravidelností, můžete si neskromně poblahopřát. Cyklistika je sport, který každoročně na silnice přiláká miliony lidí a jedná se o skvělý způsob, jak zlepšit svou fyzickou kondici. Pojďme si představit všechna pozitiva, která jsou s jízdou na kole spojena.
 
Věděli jste, že podle nejnovějších statistik se v České republice věnuje cyklistice 35% populace? Hned po Dánsku a Maďarsku jsme třetí národ, který nejraději šlapá do pedálů.

Jízdní kolo
 
Cyklistika je jednou z nejlepších venkovních kardio aktivit. Do kardio aktivit můžeme zařadit všechny sporty a aktivity, při kterých se tepová frekvence pohybuje kolem 60% maximální tepové frekvence. Kardio pohyb je pak skvělým způsobem, jak zlepšovat svou fyzickou kondici, posilovat imunitu a kardiovaskulární systém. Jízda na kole je také doporučována jedincům, kteří mají problémy s pohybovým aparátem či trpí na bolesti kloubů. Cyklistika na rozdíl od jiných sportů totiž nevyvíjí přílišný tlak na kolena a klouby a cyklistiku si tak mohou dopřát i lidé v pokročilém věku.
 
Že pro vás kategorie – sport nic není? To je nesmysl, zvláště v případě, pokud se snažíte do léta zhubnout ještě nějaké to přebytečné kilo navíc. Pokud raní cestu do práce autem nebo tramvají vyměníte za kolo, kila půjdou dolů skoro sama. Fyzická aktivita navíc pomůže rozpohybovat váš metabolismus, díky kterému bude hubnutí snazší.

Cyklistický závod
 
Cyklistika rovněž patří mezi sporty, které vás finančně nikterak nezruinují. Jízdní kolo máme doma všichni už od svých dětských let, je tedy nejvyšší čas z něho omést všechny pavučiny a prach, který na něm utkvěl a vyrazit. Až později je možné jízdu na kole povýšit na vyšší úroveň, cyklistickým a funkčním oblečením nebo speciální obuví. A nezapomeňte na cyklistickou helmu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku