Pohyb uleví od jednostranné zátěže

Pravidelný pohyb může ulevit vašemu tělu od jednostranné zátěže, obzvláště, pokud pracujte s počítačem a nedodržujete zdravotní přestávky, které se doporučují nejen kvůli zraku, ale hlavně také i kvůli protažení.
Je už dávno vědecky dokázáno, že pohyb vám umí odpomoci od bolesti například zad. A s bolestmi zad už bojuje téměř každý druhý člověk, protože tato bolest je jednou z nejčastějších příčin, se kterou se praktičtí i odborní lékaři dennodenně setkávají. Akutní bolest zad anebo dlouho trvající bolest, či náhlá bolest způsobená nevhodnou prací na zahrádce, respektive nešetrným ohýbáním, aniž bychom si třeba k práci přiklekli na měkkou podložku.

práce na zahrádce, stříhání živého plotu

Jen si vzpomeňte, když okopáváte motyčkou zeleninu, jak jste shrbeni a stále v jedné poloze a i když už začínáte pociťovat záda, říkáte si – ještě tenhle záhonek a tenhle, ať mám všechno hotovo. Jenže, když už začínáte pociťovat nekomfort, je to první známka toho, že byste práce měli nechat a alespoň se na chviličku projít, narovnat se, srovnat páteř. A ještě lépe – protáhnout se. jenže, většina lidí to neudělá a když jde proti svému tělu, které vás včas varovalo, přijde jiná a akutní bolest. Přitom jste jí mohli předejít.
Jen kdybyste poslechli varování vašeho těla. A takto to má většina lidí. Neposlouchají své tělo. Je to škoda. Někdo se tím poučí, jiný je nepoučitelný. Takže pro ty, kteří se mají rádi a chtějí se poučit.
Práce u počítače vás živí. Práce na zahrádce vás baví. Aktivní sport milujete. Přesto se nemusíte zničit.

hrabání zeminy hráběmi

Jak pracovat a živit rodinu – můžete v klidu a s přehledem. Práci na zahrádce vám také nikdo nebere, ani sport, ale vše je nutno dělat s rozvahou a rozmyslem. Zapojte aktivně vaše svaly do práce tak, aby nebyly jednostranně přetěžovány, vyvarujte se nekontrolovatelným prudkým pohybům a prochladnutí. Zvažte, zda máte správnou polohu při spánku.
A sportujte vzhledem ke svému věku, stavu organismu a nátuře. Zvolte si sport, který budete zvládat a nepřepínat vaše svaly. Jen tak zůstanete zdraví a spokojení ještě dlouhá léta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku