Fitness stravování

U lidí, kteří pravidelně navštěvují fitness centra, mají svého osobního trenéra, jedou v trendu zdravého životního stylu – je předpoklad, že se také zdravě stravují. Když už dávají cvičení a posilování tolik času, a hlavně také peněz, protože posilování něco stojí, stojí jim za to upravit si i denní jídelníček.
Svůj jídelníček zpravidla konzultují anebo si ho nechávají sestavit přímo na míru svým osobním trenérem anebo výživovým poradcem. Osobní trenér je dobrá volba, protože s ním prodiskutujete, proč vlastně cvičíte a posilujete, vysvětlíte mu svoji motivaci a čeho byste chtěli dosáhnout a podle vašich indicií vám osoba nanejvýše pověřená sestaví jak tréninkový denní plán, tak i denní jídelníček, který byste měli dodržovat. Není to ale „jen“ o posilování a způsobu stravování. Důležitý je i pitný režim, na který někteří zapomínají.

fitness jídelníček při posilování

Při tréninku pitný režim dodržují snadno, protože obsluha již zná zpravidla každého klienta a podává jim nápoje jaksi automaticky.
Fitness centra navštěvují zpravidla mladší lidé a není výjimkou, že využívají možnosti i potravinových doplňků. Výživa samotná patří mezi velmi důležité životní potřeby člověka. Zvláštní pozornost si zasluhuje, pokud človíček začíná aktivně cvičit a sportovat. Pak musí strava obsahovat správný podíl všech živin, aby organismus nestrádal a zbytečně se nevysiloval.

zdravé a čerstvé vitamíny z ovoce a zeleniny

Je třeba nabudit energii. Jídelníček pohybově zdatného jedince by měl obsahovat dostatek bílkovin, které jsou stavebním kamenem tělesných tkání a důležité k tvorbě buněk, trávicích šťáv, enzymů a dalších. Bílkoviny najdeme jak v rostlinné říši (luštěniny, obiloviny, sója), tak i v živočišné říši – jako například ryby, drůbež, mléko, vaječný bílek. Nejdůležitějším zdrojem energie jsou využitelné sacharidy. Velmi důležitou součástí lidské výživy jsou i zdravé tuky, tzv. lipidy a neměly by chybět ani vitamíny, minerály a vláknina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku