Pár bodů, jak se vyhnout stresu při stěhování v Praze

Věnujte pozornost balicímu materiálu – balit věci do papírových novin a časopisů, to se dělávalo dříve, zejména za socialismu, kdy nebyly jiné možnosti, nebo byl problém sehnat klasickou bublinkovou fólii. Dnes ji opatříte velmi snadno, není drahá a mohou vám ji nabídnout i některé stěhovací firmy. Vsaďte raději na fólii s bublinkami, která nezapáchá ani nešpiní a spolehlivě do ní zabalíte i sklo. Kromě bublinek existují i jiné balicí materiály, např. tenká flexibilní fólie na balení spotřebičů a větších kusů předmětů, co se nevejdou do krabic, a můžete využít i kartonovou střiž (vlnu) a výplňové polštářky nebo tělíska flo-pak.

interiér bytu

Vyhněte se městskému chaosu – čím méně chaosu při stěhování, tím lépe, a týká se to i přesunu věcí před domem do stěhovacího vozu a přemísťování předmětů do nového bytu. Je to vždy spojeno s určitými nepříjemnostmi, zvláště na sídlištích, kde blokujete výtah, necháváte otevřené vchodové dveře, potkáváte se se sousedy a s dalšími lidmi atp. Co takhle zkusit se přestěhovat ve večerních či v nočních hodinách, některé stěhovací firmy to umožňují. Výhodnější je i stěhování o všední den, nejlépe ve středu či ve čtvrtek, kdy jsou lidé klidnější a vlídnější vzhledem k blížícímu se víkendu.

kartonové krabice

Montáž nábytku raději svěřte profesionálům – rozebíratelný nábytek by se měl stěhovat rozebraný, to vám potvrdí kde kdo i z vlastní zkušenosti, neboť se tím prodlouží životnost každé skříně, postele či stolu. Pro někoho je ale tato procedura nad jeho síly, někdy to vyžaduje větší fyzickou sílu, speciální nářadí, pomocníka při ruce, návod na montáž a také jisté zkušenosti a fortel. Stěhovací firmy zařadily do svého repertoáru služeb i tyto práce a vztahuje se na ně i pojištění. Demontáže nábytku patří k nejobtížnějším úkonům v přípravné fázi stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ a tímto si ji můžete významně usnadnit. Stěhovací firmy vám mohou nábytek rozebrat nebo smontovat i tehdy, pokud se nikam nestěhujete, a nábytek jen přemísťujete v rámci domu nebo jste právě nový nábytek zakoupili.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku