Svět hraček

V dnešní době mají hračky úplně jinou strukturu, vzhled a dokonce i schopnosti. Robotický svět se objevuje v daleko větší míře v jejich dětských pokojíčcích a to již od útlého věku. Je pravdou, že mnohdy za tím rovnou stojí pohádkoví hrdinové, jelikož jsou to roboti, kteří mají mnoho nadpřirozených funkcí a hned tak nic je na lopatky nepoloží. Nicméně robot nemusí mít podobu klasické postavy. Dokonce není problém, aby získal podobu zvířátka, například včelky. Již dítě od pěti let zvládne si sestavit správným složením mechanickou interaktivní včelu Build-a-Bot. Samozřejmě si ji budou moct různě polepit a tak si vytvořit díky přiloženým nálepkám svoji hračku. Ta sama se pohybuje, mává křídly a vydává zvuky. Lze jí přikoupit i další zvířecí kamarády a rázem budeme mít doma malý neobvyklý zvěřinec v podobě mravence, berušky atd.

robotická včela

Existuje několik verzí

Opět vývojáři nezklamali a na trhu se objevuje několik verzí programovatelných robotických hraček, například Beebot a jeho pokročilá verze Bluebot, které jsou zaměřeny na rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování, matematické dovednosti atd. Záleží jen na tom, co od dané hračky očekáváme. Včelka se pohybuje po hladkém povrchu, po krocích se dostane do všech směrů. Pomocí tlačítek, která má umístěna na svém hřbetě, lze naprogramovat i desítky kroků dopředu.

roboti mezi hračkami

Podložky nejsou součástí včelky

K Beebotu lze dokoupit transparentní podložky. Ty se dají doplnit různými obrázky nebo dokonce rovnou si lze pořídit tematické podložky, které budou například s abecedou. Není problém si je rovnou i vyrobit podle potřeby, což je pro změnu výzva pro rodiče. Pro nejmenší děti mohou robotická zvířátka fungovat za pomoci klasických baterií, ale není problém si zakoupit modely, které se dají připojit na nabíjecí stanici, což nevyžaduje tak častou výměnu baterií, protože tohle děti zkrátka baví. Navíc se podle vytvořeného tématu mohou snadno vzdělávat a prohlubovat si logické myšlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku