Aktivity ve fitness centrech

Co vůbec znamená slovo fitness? Ve sdělovacích prostředcích je neustále skloňováno ve všech pádech, internet je tím slovem přehlcený, jako by jediná zdravá forma pohybu se nacházela právě v posilovnách a místech k tomu stvořených.

počítadlo kalorií

Jedná se o sportovní aktivity, které vedou ke zpevnění a protažení celého těla a zároveň uvolnění svalů, které jednostranně namáháme. Moc dobře to znají ti, kteří mají „sedavé“ zaměstnání. Tam velmi trpí krční páteř, šíje, ramenní klouby a v neposlední řadě také zápěstí a palcový kloub, kterým ovládáme počítačovou myš. Proto je žádoucí, abychom se od počítačů včas odpoutali a doma k nim, pokud možno již nesedali. A není to jen o počítačích, stačí i tablety či i-pody, kdy člověk většinou s nimi sedí nepřirozeně, hrbí se a vydrží v této pozici značně dlouho. A potom přicházejí zdravotní komplikace ve formě stažených svalů, kdy již bolesti vystřelují do krku, do hlavy, úporná bolest může budit i ze spaní. Pak je pozdě na prevenci.

Proto s ní začněte právě teď a zvolte cvičení, které vám nejvíce vyhovuje. Můžete navštěvovat fitness centra dle libosti, zakoupit si permanentku. Pod vedením osobního trenéra se k výsledku dopracujete rychleji. Nejdříve vás prozkoumá pohledem, vidí, jak stojíte, kde, co chybí, kde přebývá, citlivě s vámi probere váš zdravotní stav. Sestaví vám plán činnosti, kde se zaměří na to, čeho chcete dosáhnout.

Pokud si v posilovnách nevíte rady, určitě se obraťte na trenéra a na všechno, co vás zajímá, se vyptejte. Ale hlavní je si říct, co vlastně chci, čeho chci dosáhnout, zda chci jen posílit svaly anebo nabýt svaly. S tím vším ruku v ruce jde totiž i výživový jídelníček, který vám ve sportovních centrech na vaši žádost naordinují na míru.

Nestačí „jen“ cvičit – to je jistě chvályhodné, ale měli byste zpravidla (pokud jste tak již neučinili) upravit i svůj jídelníček. Jen tak můžete dosáhnout výsledků a vylepšit vaše zdraví.

žena cvičí s činkami


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku