Technologie v kuchyni

Každý, kdo věří, že technologie se v současnosti aplikuje především do mobilních telefonů, počítačů nebo automobilů, nemá nejlepší informace. I v domácím prostředí a přesněji v kuchyni, dnes najdeme stále pokročilejší spotřebiče a technologické přístroje, které přispívají ke zjednodušení práce.
Dnes bereme jako samozřejmost myčku na nádobí, kterou si dokonce můžeme přednastavit časovačem pro spuštění v určitou hodinu. Před 50 lety bychom si ani nedokázali představit, jak taková myčka může fungovat. O indukčním vaření jsme také nevěděli vůbec nic. Mikrovlnná trouba, bez které si neumíme život představit, před půl stoletím nebyla ani v nejmodernějších časopisech s kuchyňským vybavením. Pokud si potrpíte na moderní technologie, můžete si dnes pořídit hrnec, který vám připraví pokrm, zatímco jste v práci, chytrou lednici, která vás bude informovat, co je potřeba dokoupit nebo robotický vysavač, který za vás vyluxuje a vytře, zatímco třeba spíte.

moderní vybavení kuchyně

Jako konvice budoucnosti

Představte si, co se stane, když připojíte mobilní telefon k obyčejnému předmětu, jako je rychlovarná konvice. Tuto úvahu vzali někteří technici výrobců kuchyňských spotřebičů v potaz a zrodila se „zázračná“ konvice (ReadywhenUR). Představte si, že jdete domů v ošklivém a chladném počasí a těšíte se, na šálek čaje. Pokud máte zázračnou konvici, pošlete jí před příchodem domů SMS a ona vám připraví vodu pro váš oblíbený čaj. Samozřejmě to není nepostradatelný pomocník, ale jde nepochybně o krásný vynález.
Posviťte si na množství soli, které dáváte do jídla
Sůl a pepř se užívá v každé kuchyni a někdy při aplikaci není vidět, kolik koření bylo do pokrmu aplikováno. A tak vznikla solnička a pepřenka, které mají integrované silné světlo, díky němuž si na pokrm pěkně posvítíte a uvidíte množství soli či pepře, které sypete.

kuchyňský robot

Toustovač 2v1
Proč ztrácet čas a energii, když existuje zařízení, které vám umožňuje dělat dvě věci najednou? Teatoaster využívá teplo potřebné k toastování plátku chleba pro ohřátí mléka pro cappuccino nebo vodu na čaj ve speciálním zabudovaném obalu. Jakmile jsou plátky chleba odstraněny z přístroje, jednoduše nalijete mléko nebo vodu do šálku díky přítomnosti hubice, na jakou jste zvyklí u klasické konvice.
V oblasti příslušenství nebo domácích spotřebičů existuje i vybavení, které je určitě užitečnější a důležitější než výše uvedené položky, ale i drobnosti mohou potěšit. Výrobní společnosti mají stále větší tendenci vymýšlet a vyrábět nové spotřebiče s kombinací výkonu, podporované novými technologiemi a se stále lepší estetikou.
Spotřebitel se při nákupu řídí designem a funkčností produktu, přičemž si vybírá spotřebiče, které odpovídají jeho osobnímu vkusu a podle jeho potřeb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku