Technologie, které mohou způsobit revoluci v medicíně a zdraví

Tyto technologie jsou doslova revoluční a mají nesporný přínos pro zdraví a lepší zdravotní péči. I když v technologické oblasti již smartphony nejsou nejžhavější novinkou, ve skutečnosti je jejich potenciál využívaný pouze částečně právě v oblasti lékařství a zdravotní asistence. Objevují se však sofistikované aplikace, které lze v těchto sektorech použít. Jde například o aplikaci, která umožňuje osobám trpícím depresemi sledovat a sdílet údaje o svých náladách s lékaři a přizpůsobit tak terapii.

lékařská laboratoř

Nové technologie znamenají převrat v medicíně i z hlediska diagnostiky. Některé testy, které dříve bylo možné provádět pouze v nemocnici, lze nyní provádět také doma, a to díky přenosným rentgenovým přístrojům nebo soupravám pro krevní testy. Kromě toho byla pro pacienty se zdravotním postižením nebo degenerativními chorobami (jako je Parkinsonova choroba) vyvinuta zařízení, která jim pomáhají provádět určité činnosti a zároveň sledovat vývoj nemoci v průběhu času.
Vyvíjí se několik technologií, které umožňují lékařům kontrolovat lékové režimy svých pacientů. Existují senzory, které jsou tak malé, že je lze přijímat společně s léky ve formě pilulek, které přenášejí informace o dodržování naordinované léčby pacientů. Stejně inovativní jsou digitální terapie nebo zdravotní zásahy realizované prostřednictvím elektronických zařízení. 
Jedním z příkladů moderní technologie je webový program určený k léčbě nespavosti. Neméně důležité jsou pokroky ve výzkumu genomu. Znalost genetického profilu onemocnění a reakce pacienta na léčbu by měla usnadnit předvídání výsledků léčby.

mamograf pro vyšetření prsu

Nejnovější novinkou je pro účely diagnostické podpory také strojové učení, typ umělé inteligence, který umožňuje počítačům učit se z dat, kterým jsou vystaveny, aniž by byly programovány. Přestože se elektronické zdravotní záznamy používají již nějakou dobu, technologie v mnoha zemích už umožňují decentralizovat informací, což napomáhá lékařům a zaručuje bezpečný přístup k údajům o pacientech. 
A samozřejmě se zdokonalují lékařské přístroje sloužící k vyšetření a léčbě.
A konečně hlavní roli hrají online komunity pacientů, kde se pacienti mohou navzájem podporovat a přispívat k výzkumu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku