Základní chyby, které jsou spojeny s cvičením

Usilovně pracujete na své dokonalé postavě už nějaký ten pátek nebo s cvičením teprve začínáte? Věřte nebo ne, ale ať už patříte do kterékoliv z těchto dvou skupin, jistě se dopouštíte řady chyb, o kterých možná ani nevíte. Tyto zásadní chyby ovlivňují nejenom efektivitu samotného cvičení, ale v některých případech mohou vést až ke zranění. Pojďte si tedy přečíst hned o několika chybách, kterých se v kategorii – fitness dopouští řada lidí.

Fyzická zdatnost
 
Chyba č. 1: Nedostatečný prostor pro zahřátí těla
Aby mohlo tělo správně fungovat a podat ty nejlepší výkony při silovém tréninku, je zapotřebí svaly napřed náležitě rozehřát a připravit na intenzivní zátěž, která bude následovat. Pokud bychom tak neučinili, nejenom že budeme přetěžovat naše srdce, které potřebuje několik minut na rozehřátí, ale velmi snadno tímto neopatrným a unáhleným jednáním můžeme odejít z posilovny s natažený svalem.
 
Předejít případným zraněním svalstva přitom můžeme jednoduchým způsobem. Než se pustíte do náročnějšího silového tréninku, zaběhejte si několik minut na běžícím pásu nebo zašlapejte na rotopedu. V momentě, kdy budete cítit, že je tělo dodatečně rozehřáté, ještě důkladně protáhněte každou část těla. Při protahování je dobré se primárně zaměřit na partie, které budete následně trápit na posilovacích strojích.

Osobní trenér
 
Chyba č. 2 silový trénink střídá kardio
Řada lidí chodí do posilovny za účelem vybudování většího množství svalové hmoty. Pokud tedy nepotřebujete zhubnout, ale naopak zpevnit tělo a nabrat svalovou hmotu, je kardio trénink před silovým tréninkem zbytečnost.
 
To ale neznamená, že kardio trénink není důležitý. Je však dobré ho zařadit až po silovém tréninku nebo ještě lépe ho vynechat a kondiční cvičení absolvovat až následující den. Správný poměr mezi silovým a kardio tréninkem je nesmírně důležitý a jedno bez druhého nepovede nikdy k tíženým výsledkům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku