Záhadné technologické vymoženosti starověku

Jednou z otázek, na kterou je možné odpovědět několika způsoby je, odkud pochází celá řada staveb a technických vymožeností, které se našly při archeologickém bádání a jsou tu prostě s námi odnepaměti. Odpovědí je mnoho.

  • Tou nejzásadnější, ke které se přiklání mnoho lidí je, že nás navštívili mimozemšťané, kteří nám přinesli vyspělé technologie.
    • Další otázkou ale je, proč by to dělali a také, kam se pak ztratili.

egyptské pyramidy a nad nimi zářící silueta

Ti, kteří této teorii věří, ji staví na zachovaných kresbách a malbách. Jistě se už každý z nás setkal na internetu nebo v časopise s kresbou, která se nedá snad jinak vysvětlit, nežli že ztvárňuje kosmonauta. Realisticky vypadá nejen postava, ale i skafandr a další součásti, které známe až z moderní doby.

Létání není výdobytek moderní doby

Je naprosto úžasné, že ve starém Egyptě už zřejmě bylo možné létat. Svědčí o tom nález větroně starého pět tisíce let. Jedná se sice o model, ale zcela funkční. A pokud bychom nahlédli do starých rukopisů, našli bychom celou řadu psaných důkazů o tom, že na Zemi přiletěli lidé z nebes. Snesli se v kovových strojích, které připomínaly draka. Možným důkazem o schopnosti létání ve starověku by mohly být i rozsáhlé prostory, které připomínají přistávací ranveje.

astronaut letící ve vesmíru a nesoucí knihy

  • Odpověď na otázku, kde se vzaly ve starověku moderní technologie, ale lze najít i jinde nežli na obloze a jiných planetách.

Je známo, že některé zaniklé civilizace používaly technické vymoženosti, na které moderní doba teprve musela přijít. Podle některých vyobrazení není vyloučeno, že starý Egypt znal žárovku. Nebo zaniklá minojská civilizace, která používala systémy rozvodů pitné vody i čištění odpadních vod. Naše civilizace zná tento systém až od 19. století. Možná, že některé národy byly prostě dál a tajemství svých technologických objevů si vzaly s sebou do pomyslného hrobu. Potká i nás jednou podobný osud?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku