Co je třeba vzít v úvahu při nákupu robotického vysavače

Dokáže vysávat podlahu a v některých případech ji dokonce může umýt. Je schopen čistit podlahu v dokonalé autonomii bez jakéhokoli ručního zásahu. Při čištění obchází překážky a dostává se i do těch nejobtížnějších míst. Během pár hodin tak můžete mít vyluxovaný celý byt, aniž byste ohnuli záda.
Existují různé modely robotických vysavačů, tak si snadno můžete vybrat ten vhodný pro vaše potřeby. Někomu stačí vysávat, jiným zase vyhovuje i mokrý úklid a nechají robota, aby po vyluxování i vytřel, a ještě navíc vysušil.
Co je třeba vzít v úvahu při výběru jednoho z těchto výjimečných spojenců při úklidu domu, kromě jejich možné další schopnosti umýt vysátou podlahu? Je třeba vzít v úvahu několik parametrů, kterými se různé modely mohou poměrně hodně lišit.

robotický vysavač

Co hodnotit, abyste si vybrali dobrý robotický vysavač

Při nákupu robotického vysavače je třeba vzít v úvahu několik aspektů:
• Typ povrchu, který se má čistit: pokud je podlaha pravidelná a je tvořena keramickými dlaždicemi nebo směsí různých materiálů, je možné zvolit základní nebo střední model. Pokud je naopak podlaha zcela nebo zčásti dřevěná, je lepší použít robotický vysavač vhodný na dřevěné povrchy. 
• Je dům velký nebo malý? V závislosti na konkrétním případě je možné zvolit robota s určitou mírou autonomie (například pro větší domy je lepší poměrně velká baterie).

muž s ovladačem a vysavačem

• Nádrž: v případě velkých domů by nádrž na vyluxované nečistot měla být dostatečně velká. Na trhu jsou i roboty s litrovou nádrží. Prostorná nádrž může být užitečná také pro malé domy, protože je třeba ji vyprazdňovat méně často.
• Stupeň hluku: Většina robotů na čištění podlah nevydává nadměrný hluk. Některé modely mají dokonce tichý režim. 
• Řídicí systémy některých modelů robotických vysavačů lze naprogramovat tak, aby čistily ve vámi preferovaný čas. Ty nejdokonalejší modely lze také ovládat na dálku prostřednictvím aplikace pro smartphony. 
• Některé robotické vysavače jsou schopné se dopravit do nabíjecí centrály. To znamená, že dokážou pochopit, kdy je třeba je dobít a najdou si svou základnu. To může být pro používání vysavače velmi praktické, a proto se lze zaměřit při nákupu i na tuto skutečnost.
• Výrobci už myslí i na alergiky a kvalitnější vysavače mají alergenové filtry pro lidi, kteří trpí alergiemi na pyl nebo na srst psů a koček. Filtry mohou být různé a také s odlišným stupněm funkčnosti. Technické parametry u výrobku by tyto informace měly obsahovat.
• Vybrat si lze i robot, který „bude komunikovat“ v češtině. Odpadne vám tak zjišťování, co vlastně máte naprogramováno.
• Pokud jde o úklid vícepatrového domu, hodí se model, který má ve vybavení elektronickou zeď. Jednoduše tak nastavením zabráníte přístroji, aby se vydal směrem ke schodům nebo do míst, kde ho nepotřebujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku