Jak by se o sebe měly ženy během léta starat

Desatero správné péče:

1. Věnujte pozornost místu, kde sedíte
Nošením krátkého oblečení, jako jsou kraťasy a minisukně, jste více vystaveny riziku kontaktu s povrchy, které obsahují bakterie a houby. Aby se zabránilo infekcím, je vhodné použít na povrch rozprostřený kapesník nebo suchý ručník, zejména pokud sedíte například v plážovém baru a máte na sobě pouze plavky.
2. Sundejte si mokré plavky
Infekce se vyvíjejí hlavně za přítomnosti vlhkosti. Vlhké oblečení, jako jsou mokré plavky může snižovat schopnost obrany proti infekcím. Přesně z tohoto důvodu je důležité mít s sebou vždy čisté náhradní plavky, abyste je mohli nosit, když ty, který máme na sobě, nestihnou uschnout.

žena na ručníku

3. Použijte jemný intimní prací prostředek
Intimní ženské partie mají kyselé pH (4,5), které pomáhá snižovat růst bakterií, takže ženy by si měly zvolit prací prostředky s kyselým pH.
4. Zamezte přímému kontaktu s pískem
Písek, zejména ten vlhký na pobřeží, může být nosičem infekcí genitálií a močových cest. Lepší je vyhnout se přímému kontaktu. Z tohoto důvodu vždy na písek rozprostřete ručník, než si sednete.
5. Opláchněte se čerstvou vodou
Po koupání v moři nebo v bazénu je vhodné opláchnout se čerstvou vodou, abyste odstranili zbytky soli, písku nebo chloru, potenciální nosiče bakterií. Po opláchnutí noste čisté a suché plavky.
6. Vždy používejte plážovou osušku
Použijte čistý, suchý ručník vždy, když se chystáte použít plážové lehátko, nebo se chcete položit u bazénu nebo na jiném vlhkém povrchu. Je důležité, aby použitý ručník byl osobní, nesedejte si na ručníky jiných lidí.
7. Během cestování se ochlaďte
Při cestování ve vysokých letních teplotách dochází k nadměrnému pocení, které může způsobit množení bakterií. Zajistěte si osvěžení pomocí vody nebo speciálních čisticích ubrousků.

lehátko na pláži

8. Upřednostňujte sprchu před koupelí
Bidet je pro intimní hygienu ideálním řešením, ale ne každý ho má doma a ani v hotelích a rekreačních zařízeních není běžným vybavením. Pro každodenní intimní hygienu je vhodné použít sprchu, přednostně před koupelí ve vaně, a to především v cizím prostředí.
9. Zvolte si bavlněné prádlo
Vyhněte se syntetickým látkám na cestách. Pečlivě si připravte kufr, abyste si mohli vyměnit spodní prádlo i během dlouhých cest.
10. Zvolte si pro teplé měsíce volné a vzdušné oblečení
Vzhledem k velmi vysokým teplotám a dlouhým hodinám stráveným cestováním se doporučuje vyhnout se příliš těsnému oblečení, které by mohlo způsobit nadměrné pocení, opruzení a podráždění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku