Jak vybrat k obleku správnou kravatu?

Někteří muži už dnes považují kravatu za přežitek a nosí jí jen v nejnutnějších případech. Na rozhalence samozřejmě není vůbec nic špatného, za předpokladu, že se jedná o volnočasové aktivity nebo práci, kde její přítomnost není zapotřebí. Kravat však nepředstavuje jen módní doplněk, ale její nošení s sebou přináší celou řadu benefitů, což možná málokterý muž ví. Tomu napovídá i skutečnost, že kdyby kravata skutečně nebyla nedílnou součástí společenských oděvů, z šatníků by už dávno vymizela.

Stylový oblek
 
Kravata má jednu podstatnou funkci, svým tvarem nutí vést oční kontakt z oblasti hrudě směrem k obličeji. Správně zvolená kravata nevypadá jen dobře, ale vzbuzuje v ostatních profesionalitu a vyzdvihuje samotný oděv. Jen se správně zvolenou kravatou tak můžete zazářit na pracovní schůzce nebo upoutat cizí pozornost. Kravatu vybíráme s ohledem na událost, kam si jí chceme vzít. Zatímco při volnočasových aktivitách může vyrazit klidně bez ní, v případě důležitých schůzek o nás její přítomnost může leccos vypovědět.

Vzorovaná kravata
 
Kravata však může vypadat dobře jen za předpokladu, že je vybrána za správným účelem. K tomu aby kravata vypadala dobře, je důležitá její šířka. Možná už jste si při jejím výběru všimli skutečnosti, že je vyráběna hned v několika rozměrech. Šířka kravaty je vybírána adekvátně s klopy saka. Pokud oblékáte sako s úzkou klopou, ideálně ho doplníte kravatou typu slim, která je velmi úzká a proporčně bude ladit se sakem. V případě, kdy jsou klopy širší, stačí kravatu přiložit k saku a hned budete mít jasno. Kravatu tak vždy vybírejte ke konkrétnímu saku.
 
Pokud máme správně zvolenou šířku, je zapotřebí se zaměřit na barvu a vzor, což pro řadu mužů může být oříšek. V případě, kdy je kravata vybírána k obleku a košili bez vzoru, chyba při výběru kravaty je skoro nemožná. Riziko představují až vzorované košile nebo barevná saka. Zde vsaďte u kravat na jednoduchost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku