Exotický ráj – ostrov Lorda Howa

Chcete během vaší dovolené navštívit oázu klidu, kde si budete moci užít příjemně strávené dny? Lákají vás exotické dálky? Představte si dokonalé místo, kde budete obklopeni nádhernou přírodou, kterou si budete moci vychutnat naplno díky absenci turistů. Navštivte úchvatný ostrov Lorda Howa, který si zamilujete na první pohled. Skvělé je, že vám náladu nezkazí davy turistů. Na tomto ostrově je totiž příliv turistů omezen na konkrétní počet, takže nehrozí, že se budete tísnit na pláži nebo na zajímavých vyhlídkách.

moře

Úchvatný ostrov v jižním Pacifiku
Lord Howe island je trvalou přírodní rezervací a chráněnou oblastí. Nachází se v oblasti jižního Pacifiku. Patří ke státu Nový Jižní Wales. Tento ostrov má pouhých 12 km na délku a 3 km na šířku. Ostrovem prochází pouze jedna jediná silnice a potkáte tu minimum automobilů. Nejčastějším místním dopravním prostředkem je totiž jízdní kolo. Zajímavostí je také absence pouličního osvětlení. Kontakt s okolím ostrovu zajišťuje nákladní loď. Počet obyvatel čítá pouhých několik stovek. Ostrov Lorda Howa je zapsán na seznamu památek UNESCO.

ostrov

Výjimečnost místní přírody
Tento exotický ostrov vás nadchne svými přírodními krásami. Obyvatelé si tu svoji přírodu velmi hýčkají. Na své si přijdou milovníci potápění a šnorchlování, a to především z důvodu výskytu korálových útesů. Pozorovat tak můžete spoustu druhů ryb a rozmanitou podvodní říši. Úchvatné jsou i místní pláže a vyhlídky, které vám nabídnou nezapomenutelné pohledy do okolí.
Pláže a vyhlídky
Na ostrově se nachází hned několik úžasných pláží vybízejících k vodním radovánkám, potápění a šnorchlování. Konkrétně to jsou Neds Beach, Middle Beach, Old Gulch, Old Settlement Beach nebo Blinky Beach. Během vaší návštěvy rozhodně nesmíte vynechat vyhlídku „Kims Lookout“. Z té se vám naskytnou dech beroucí pohledy na divokou přírodu a krásná panoramata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku