Jak na dokonalou detoxikaci

Detoxikace organismuje vlastně důkladná očista těla od škodlivých látek. Tělo se tak zbaví škodlivin, toxinů a dalších nežádoucích látek, kterými je zaneseno v důsledku nevhodného životního stylu a špatných stravovacích návyků nebo také jako důsledek nějaké nemoci.
Toxiny vylučují naše orgány střeva, játra a ledviny, a proto právě na tyto orgány se při očistě musíme zaměřit především.

detox

Jaro jako ideální období pro velké změny
Jaro se uvádí jako ideální období k takové kompletní očistě našeho těla. S příchodem jara bychom tak měli detoxikaci provádět automaticky. A proč právě na jaře? Je to ideální období k tomu, abychom se cítili více svěží a plni energie. Právě detoxikace pomáhá překonat jarní únavu. Jaro je tak ideálním období k odlehčení jídelníčku po zimě, a i ke změně životního stylu.
Jak často si detoxikaci dopřát
Jak často si můžeme detoxikaci dopřávat? Ideálně několikrát do roka. Ale stejně tak je to i v jiných oblastech – nic se nemá přehánět. Dvakrát ročně po dobu 2 – 3 měsíců postačí.
Pomocníci, kteří nám pomohou tělo pročistit a zbavit toxinů
Pokud jste se rozhodli pro detoxikační kúru, budou se vám hodit nejrůznější detoxikační čaje, bylinky a další podobné produkty, které očistu nastartují.

detoxikace

  • Čerstvá neperlivá voda

Voda je základním krokem k účinnému pročištění těla. Proto si ji v tomto období dopřejte ve zvýšené míře a snažte se vypít 3 – 4 litry čisté neperlivé vody.

  • Odlehčená strava

Dalším krokem je odlehčit stravu. Vyvarujte se během této doby požívání alkoholu, cigaret, kofeinu a zahrňte do jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu a dostatek vlákniny.

  • Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský přispívá ke správné činnosti jater a pomáhá je zbavit škodlivin a toxinů. Dopřejte si ho v podobě čaje nebo drcený.

  • Chlorella

Tato řasa má pozitivní vliv na funkci jater a pomáhá pročistit tělo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku