Je libo šálek meduňkového čaje?

Meduňka lékařská, latinsky Melissa oficiallis, patří mezi velmi oblíbené a zdraví prospěšná. Už ve starověku využívali jejich blahodárných účinků. Vyzkoušejte meduňkový čaj i vy, uvidíte, že vám zachutná a vašemu tělu i duši velmi prospěje. Ať už vás trápí problémy jako deprese, nespavost, nadýmání nebo bolesti hlavy, nesahejte hned po lécích, ale vyzkoušejte šetrnější a neméně účinnou pomoc z přírody.

meduňkový čaj

Co stojí za oněmi věhlasnými účinky?
Proč má vlastně meduňka lékařská takovou moc? Mohou za to především silice v ní obsažené. Konkrétně se jedná o silici s látkou citral, která stojí i za onou typickou lehce citronovou vůní. Obsahuje také látky citronelan a geraniol, hořčiny, sliz, flavonoidy a minerály. Je bohatá i na hořké třísloviny a kyseliny hydroxytriterpenové.
Vypěstujte si ji i vy
Ve vaší domácí lékárničce si velice rychle najde svoje místo. Můžete si koupit už připravený čaj v nálevových sáčcích nebo sypaný, není ale nad čerstvou a voňavou bylinku. Meduňku lékařskou si můžete vypěstovat i sami doma. A to nejenom na záhonku, ale i v truhlíku nebo květináči. Potěší vás tím, že je naprosto nenáročná a nevyžaduje příliš velkou péči. Jedná se o trvalku, takže v záhonku vám vydrží klidně i po dobu několika let. Po sběru si můžete lístky i usušit a uchovat na dobu potřebnou.

meduňka

Na uklidnění i pro lepší spánek
Pokud jste ve stresu nebo špatně usínáte a často se budíte, pak není nic lepšího, než si dopřát chvilku klidu a relaxace s šálkem meduňkového čaje. Tato bylinka má totiž tu schopnost, že vaše tělo dokáže zklidnit tak, že se vám bude hned o poznání lépe usínat.
Na bolehlav nebo nadýmání
Trpíte na bolesti hlavy? Vyzkoušejte šálek meduňkového čaje a uvidíte, že vás bolesti přejdou nebo dojde alespoň k jejich zmírnění. Poradí si i na případné trávicí obtíže, jako je kupříkladu nadýmání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku