Krásy Rakouska – Salzbursko

Pokud navštívíte Salzbursko, jednu ze spolkových zemí Rakouska, čeká na vás spousta zajímavých míst a výletních cílů, které byste během vaší návštěvy neměli vynechat. Tento region je velmi rozmanitý. Nabízí spousty možností od přírodních zajímavostí, přes kulturu a umění, až po historické památky.

noční salzburg

Zajímavá místa Salzburska

SALZBURG

Salzburg, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, je sice čtvrtým největším městem Rakouska, ale oproti tomu nabízí spousty zajímavých historických památek, muzeí, divadel a dalších míst, která stojí za návštěvu. Ne nadarmo je tak pro mnohé turisty jedním z nejkrásnějších měst Rakouska. Za návštěvu stojí například zámek Hellbrun, zámek Mirabell nebo Katedrála svatého Ruperta a Virgila.

PŘEHRADA MOOSERBODEN

Tato přehrada, nacházející se nad Kaprunem, vás uchvátí svou gigantičností. Patří mezi jedno z nejzajímavějších míst Vysoký Taur. Je tvořena dvěma hrázemi, které dělí vyhlídkový kopec. Toto místo je také velmi fotogenické a právem je tak hojně navštěvováno právě fotografy vyhledávající zajímavé přírodní scenérie.

PEVNOST HOHENSALZBURG

Tato pevnost se nachází na malém kopci a svojí délkou 250 metrů a šířkou 150 metrů se řadí mezi nejrozlehlejší středověké hrady v Evropě.

KRIMMELSKÉ VODOPÁDY

Krimmelské vodopády patří mezi těm nejkrásnějším v Evropě. Uchvátí vás svou výškou 385 metrů.

JEZERO ZELL AM SEE

Kromě své krásy potěší toto jezero také cyklisty. Vede tudy hned několik cyklotras. V zimě jezero kompletně celé zamrzá a je využíváno k zimním sportům.

JEZERO WOLFGANGSEE

Toto jezero je tím největším zde. Je dlouhé 11 km a kromě Salzburska zasahuje také do spolkové země Horní Rakousko.

salzburg v zimě

Navštivte rakouskou spolkovou zemi Salzbursko a vyjděte vstříc novým zážitkům, které tato oblast nabízí. Naskytnou se vám jedinečné pohledy nejen na krásnou architekturu, ale také na divy přírody. Salbursko zkrátka stojí za to navštívit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku