Na skok v koupelně

I ryze praktický nábytek může mít krásný design. V 50. a 60. letech se ženy při koupi domu staraly jen o to, zda mají prostornou kuchyň a jestli najdou vhodné místo pro prádelnu.
To už není aktuální, ale při plánování koupelny už se dnes počítá i s pračkou, případně sušičkou. A dnes už jde do moderní koupelny zakomponovat i nábytek, který s pračkou počítá.

moderní koupelna

Nové nápady

Například ve Švédsku už je zcela běžné že v řadách koupelnového nábytku je i skříňka, která je určená pro umístění pračky dovnitř. Skříňka tak v zavřeném stavu vypadá jako ostatní nábytek v koupelně. Teprve po otevření je vidět pračka, která samozřejmě plně funguje, jen zapadne lépe do stylu koupelny. Během praní se nechávají dvířka otevřená, po ukončení praní se zavřou. Samozřejmě je několik velikostí praček a také se vyrábí různě velký nábytek, který je schová.
V koupelně by měl být i prostor pro sušák na prádlo, pokud nemáte sušičku.

Prostor pro praní delikátního prádla

Pokud máte v koupelně dost prostoru, není úplně od věci si obstarat i extra umyvadlo na ruční praní prádla. Pro tento účel se dá zvolit i zabudování pedikérské keramické vaničky s přívodem vody a odpadem. Má pro praní mnohem vhodnější rozměry než umyvadlo, a navíc ji opravdu můžete využít i pro péči o nohy.

dřevěný koupelnový nábytek

Další vybavení

V koupelně, která je zároveň prádelnou, by neměl chybět koš na špinavé prádlo. Můžete zvolit hezký ratanový nebo proutěný koš, který je také hezkou dekorací. Koš se dá také schovat do skříňky, stejně jako pračka. V tomto případě můžete zvolit i levnou plastovou variantu koše.
Pokud si potrpíte na soulad, můžete koupelnový nábytek pojmout ve stejném stylu jako kuchyňský nábytek. Jen berte v potaz, že koupelnový nábytek by měl být odolný vůči vlhkosti, neměl by se dotýkat stěn, pokud nejde o nábytek zavěšený.

Dřevo bez obav i do koupelen

Stále častěji se lidé vrací k dřevěnému nábytku. Pro koupelnu je dobré zvolit dřevo, které je odolné vůči vlhkosti. V reklamách často vidíte exotický nábytek vyrobený z drahého vzácného dřeva. Věděli jste, že celé italské Benátky, ty krásné domy čnící nad vodou, stojí na základech z modřínového dřeva? A jak pěkně už pár století slouží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku