Nastal čas provětrat šatníky

Ženy znají ten beznadějný pohled do skříně. Otevřete ji, je plná, na ramínkách šaty, halenky, svetříky, kalhoty – a vy stejně nemáte co na sebe. Muž to nepochopí, ale žena ano. Tohle jsem měla včera, tenhle svetřík moc „šponuje“, u jiného se mi nelíbí barva, k dalšímu nemám ostatní doplňky, barvy se hádají, střihy se zmenšují. Jak si jinak vysvětlit, že kalhoty natáhnu jen do půli stehen a halenku nezapnu? Ach jo, říkám si, nastal zase čas provětrat skříně.

letní šaty pověšené na ramínkách

Chystám se provětrat šatník, který jsem jen dlouho doplňovala, ale neselektovala. Za těch pár let narostl do objemu a šaty, košile, trička, halenky, kalhoty se jen tísní v celé řadě a nestačím dokupovat stále nová a nová ramínka. To o něčem asi už svědčí … Chtělo by to šatní skříň ne nafouknout, ale uspořádat své věci tak, aby obsah skříně byl opět lehce dostupný a nemusela jsem své věci z ní rvát násilím.
Z vlastní zkušenosti vím, že na třídění nepotřebného oblečení musím mít náladu. A když přijde správný den, vezmu do ruky velký igelitový pytel a začínám třídit. Mám z praxe osvědčených několik vyřazovacích kol a  s v ů j   léty ověřený   s y s t é m.
První výběrové kolo:

  • Zkoumám, kdy jsem tento kousek oblečení naposledy oblékla. Jestliže před dvěma lety, zatím ho odložím a v klidu čeká na další výběrko.
  • Zda je stále „in“. V mém pojetí „in“ znamená – zda mi stále JE. Zda někde neškrtí, netáhne, či nepne. Bohužel vždycky zjišťuji tato NE. Ještě nikdy se mi nestalo, jak prostě rostu, abych zjistila, že mi daná věc je velká, že mi padají průramky až na lokty, přes boky je mi volná, v pase musím utáhnout pásek, abych zdůraznila svůj útlý pas.
  • Jestliže zjistím další NE – nekompromisně halenka, triko, šaty, kalhoty letí do pytle, kde schraňuji tato „néčka“.
  • Zda se mi ještě vůbec líbí? To většinou vím hned. Zde dlouho neváhám a pytel se plní dál.

prázdná šatní ramínka

Druhé výběrové kolo:

  • Tady je to krapet s mým odhodláním – provětrat šatník – horší. Beru opět všechna nenošená oblečení do ruky, přehazuji je z jedné strany na druhou, a někdy mi přijde líto je všechny vyhodit. Přemluvím se k tomu, že jeden dva kousky vyřadím a zbytek nacpu zpátky do skříně!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku