Nedovolte chřipce návštěvu!

Je to jednoduché. Dávejte pozor na to, abyste neprochladli. Choďte pravidelně na procházky a přiměřeně se oblékejte, stejně tak vaše děti. Nezapomínejte na to, že děti běhají a sami se zahřívají, proto volte volnější oblečení a nedělejte z dítek sněhuláky. Ještě stále nemrzne! Volte pobyt na čerstvém vzduchu. Jestliže bydlíte blízko přírody či lesa, máte z poloviny vyhráno. V lese nebo i v parcích děti můžete zabavit míčovými hrami, kopanou, nechte vaše děti vyřádit. Potřebují se protáhnout a vyběhat a prozkoumat okolí. Je to jejich přirozená vlastnost, na kterou se pozvolna zapomíná.

usměvavý chlapec s míčem

A to proto, že rodiče – unavení ze zaměstnání – vyzvednou děti ze školek a škol, přispěchají domů a začne kolotoč s úkoly, přípravou na další den, večeře, umýt, vyčistit zoubky a spát. V lepším případě jim rodiče přečtou nebo převypráví pohádku. A čas na proběhnutí je v nenávratnu. Alespoň ve volných dnech či o víkendech pravidelně s vašimi dětmi sportujte. Naučte je takové základy, jako je práce s míčem – házet a chytat míč, kopat do míče, přihrávat si. Možná se budete divit, ale spousta děti neumí chytit jednoduše míč. Nikdo je to neučí. Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Dodáte vašim dětem sebevědomí, že se zase něco více naučily a přispějete k posílení jejich obranyschopnosti organismu pobytem na čerstvém vzduchu. Navíc se proběhnou, nadýchají čerstvého vzduchu, a i půlhodinka strávená s rodiči přispěje k utužení vašeho vztahu.

čaj z kustovnice čínské

Po návratu domů jim učení s čistou hlavou půjde snadněji a vy mezitím můžete nastudovat, jaké bylinky byste měla mít v domácí lékárně, protože podporují přirozenou imunitu. Určitě by neměly chybět – třapatka nachová známější pod jménem echinacea, která doslova ničí viry, rakytník řešetlákový – tento je ceněný pro vysoký obsah vitamínů. A těch není v chřipkovém období nikdy dost.
Naučte děti zobat namísto sladkých bonbonů kustovnici čínskou. Je to přímo antioxidační bomba!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku