Objevte novou radost z pohybu!

Vyjděte si do přírody a načerpejte kyslík a radost z pohybu. Tělo potřebuje relaxovat. Každý to máme jinak. Někdo se jen tak mírnix týrnyx uvelebí na gauči, vezme si noviny, uvaří kávu a zapálí cigaretu. Nic proti ničemu, ale cévy dostávají zabrat, svaly nejsou posílené, káva vám zvýší tlak a noviny možná jakbysmet. Pro zdraví ale můžeme udělat něco více.

cedule na stromě vyzývající k chůzi

Protáhnout klouby, posílit svaly, dopřát si radosti z nově nabytých endofirmů, a to vše vám splní výlet do přírody. Pokud namítnete, že máte přírodu daleko, pak stačí se jít „jen“ projít třeba i do parku. Určitě máte ve svém okolí park, kde rostou stromy a je zaplněný zelení, keři, květinami. Příjemné je i zadívat se do zeleně, protože je i vědecky prokázáno, že zelená barva uklidňuje. Jen to zkuste. Alespoň pro tentokrát. Obujte botky, vezměte si na sebe pohodlné oblečení, případně pláštěnku do deště, abyste byli připraveni a – ještě pro vás máme výtečný tip: Pořiďte si hole na Nordic Walking.

Pro začátek si třeba kupte i ty levnější, sic nejsou vhodné pro dlouhodobé užívání, ale jde o to – vyzkoušet si, zda vás bude chůze s hůlkami bavit, zda vás neomrzí při prvních krocích. Anebo zkuste půjčovnu. Je to trošku náročnější než běžná chůze. Ale když si na práci s holemi zvyknete, možná jim i propadnete. Třeba jako já. Bez vycházkových holí si svižnou procházku už ani nedovedu představit. Pokud si chci dát trochu do těla, vezmu hůlky a vyrazím. Mám to štěstí, že bydlíme pár kroků od lesa. Vpluji do lesa a už nevím o světě. Moc bych si přála, abyste takové pocity mohli sdílet se mnou. Zpěv ptáků, šumění potůčku, šustění kamínků pod botami a jen ťuk ťuk vašich nových kamarádů – holí. Z takového vycházky se vracím vždycky usměvavá, a tak nějak vnitřně zklidněná.

děvče s batohem na zádech na turistice

A když zjistíte, že chůze formou Nordic Walking vám zcela vyhovuje, poohlédněte se po nových hůlkách, které jsou sice dražší, ale návratnost je ve zlepšující se fyzičce, v lehkosti a radosti z pohybu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku