Pronájem versus vlastní bydlení

Dáváte přednost bydlení ve vlastním bytě nebo se spokojíte s pronájmem? Jak to vidíte a co si v dnešní době můžou mladí pořídit. V dnešní době to není jednoduché. Mladí se chtějí osamostatnit, ale někdy není v jejich silách si pořídit vlastní bydlení. Když vám rodiče dlouho nespoří nebo nemáte velmi dobré zaměstnání, sami si bydlení nedovolíte. Většinou zkoušíte bydlení v párech, kdy chcete vlastní soukromí a bydlení s rodiči už je pro vás velmi těsné. Nejdříve začínají v podnájmech, aby vyzkoušeli, jak se jim vztah vyvine.

bydlení

Po delší době se chcete pohnout dál a začínáte hledat něco vlastního, co byste si společně mohli pořídit. Začnete hledat na realitních kancelářích a obcházet prohlídky bytů. Vlastní bydlení vám nabízí spoustu možností jak si ho zpříjemnit. Můžete byt nově zrekonstruovat, tak aby vyhovoval vašim požadavkům a vy se v něm cítili jako doma. Zařízení vlastního domova, vám dodá to pravé kouzlo. Vlastní bydlení je rozhodně lepší než podnájem, neboť dáváte finance do svého vlastního. Ovšem někdy není možné si vlastní bydlení pořídit.

domov

Bydlení v podnájmu, jak už jsme zmínili je dobrý v začátcích vašeho vztahu, ale není to na celý život. Nebo ho hodně využíváte v mládeneckém období, kdy si užíváte života a budoucnost ještě neřešíte. Volnost a bezstarostnost je pro vás vším. Někdy si to ani neuvědomujeme, ale to, co dáte do nájmu a energií, to můžete dávat do hypotéky a splácet vlastní majetek. Nemůžete v podnájmech upravovat věci, ani si byt přizpůsobit. Většinou máte sepsanou smlouvu s přesnými podmínky. Neztrácejte hlavu i v podnájmu se můžete cítit dobře a být spokojení. Některým mladým to naprosto vyhovuje a nikdy by neměnili. Jak to máte vi? Myslíte, že je v dnešní době reálné si pořídit vlastní bydlení? I pro obyčejné smrtelníky. Dokážete splácet hypotéku a ještě rozumně normálně žít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku