Bosá chůze pro lepší zdraví

Zavzpomínejte na svoje dětství, osvoboďte vaše nohy z bot, ve kterých jsou mnohdy celé dny uzavřeny a zkuste se projít bosky venku, v přírodě. Prospějete tím nejen vašemu zdraví, ale také psychice. Co všechno udělá s vaším tělem pravidelná chůze na boso? Vyzkoušejte na vlastní kůži i vy nejen skvělé pocity během tohoto způsobu chůze, ale také pozitivní přínosy, které vám dá.

sportovní obuv

Následky nevhodně zvolené obuvi

Pokud vás často bolí záda nebo klouby, pak na vině mohou být vaše nohy, konkrétně nevhodná obuv (úzké boty, nedostatečný nadměrek, vysoká podrážka, podpatky a další). I v tomto případě vám může chůze bosky pomoci.

To, že bosá chůze je zdravá, potvrzují také fyzioterapeuté. Patří dokonce k tomu nejlepšímu, co můžete pro své zdraví udělat.

Trend barefoot obuvi

Existují už i dokonce speciální boty, které simulují bosou chůzi – tzv. barefoot. Disponují tenkou podrážkou, a především jsou dostatečně široké v prstové oblasti. Stále narůstá počet lidí, které preferují právě tento typ obuvi.

POZITIVNÍ ÚČINKY BOSÉ CHŮZE

Bosou chůzí ulevíte svým bolavým zádům a posílíte ty správné svaly. Chůzí po nerovnostech se totiž aktivují akupresurní body nacházející se na našich chodidlech. Zlepší se vám také kvalita spánku.

ZLEPŠENÍ MOZKOVÉ ČINNOSTI

Správnou technikou bosé chůze dokonce podpoříte mozkovou činnost, konkrétně dochází k aktivaci svalů celého těla. Pomůžete také bolavé páteři a kloubům. Dále si zlepšíte rovnováhu a koordinaci pohybů. Bosá chůze též významným způsobem pomáhá zlepšovat náš psychický stav. Zlepšuje totiž náladu a odbourává stres.

Zujte si boty, osvoboďte vaše nohy z nepříjemného sevření a dopřejte jim příjemné proudění vzduchu. Užívejte si kontakt s trávou plnou ranní rosy, s drobnými kamínky nebo pískem. Nejen vaše nohy, ale i celé vaše tělo vám za tuto příjemnou proceduru poděkuje.

běžecká obuv


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku