Cestování za zdravím

Cestovat se dá za památkami, adrenalinovými zážitky anebo třeba i za zdravím. Pokud chcete na svých cestách pečovat právě o své zdraví, pak rozhodně nemusíte opouštět naši republiku. Možností je tu nepřeberně. Česká republika je totiž místem mnoha léčivých pramenů, které vám mohou v mnohém pomoci. Jejich účinky na sobě vyzkoušel i král Karel IV.

lázně

  • České lázně mají přímo zázračnou moc.
  • Přírodní léčebné metody jsou k našemu tělu navíc velice šetrné a mají dlouhodobý efekt.

Kam se tedy vydat za zdravím?Jednou z možností jsou Františkovy lázně, které jsou proslulé dobrými výsledky v léčbě srdečních nebo cévních chorob, ženských potíží i léčbě onemocnění pohybového aparátu.

Láká vás spíše Morava?

Pak můžete zavítat do pohoří Hrubý Jeseník, kde uvidíte nejen horu Praděd, ale také tu můžete navštívit lázeňský ústav Karlova studánka. Leží pouhých deset kilometrů od zmíněného nejvyššího vrcholu tohoto pohoří.

  • Za čistým vzduchem sem jezdí pacienti s onemocněními dýchacích cest nebo problémy s hlasivkami.
  • Pobyt je prospěšný i pro rekonvalescenty po prodělaném onkologickém onemocnění.
  • Úlevu zde nacházejí také lidé s problémy s pohybovým ústrojím.

sauna

Místo doprovází pověst o nejčistším vzduchu v celé střední Evropě. V klidu městečka Karlova studánka si můžete dopřát různé vodní masážní procedury, mezi kterými jsou nejvíce oblíbené přísadové koupele. Tyto koupele využívají tepelných i mechanických účinků vody a dalších přísadových látek. Těmi mohou být minerály i rostlinné přísady (rostlinné extrakty či éterické oleje).

  • A až vás procedury omrzí, můžete se vydat na výlet podél vodopádů až na horu Praděd.
  • Cesta, která vás povede skutečnou jesenickou divočinou, vede po schodech, žebřících i můstcích.

Navštívit můžete také skalní útvar Rolandův kámen. Tento skalní útvar, který leží 937 m n. m., je zajímavý svým povrchem, který vznikal dlouhodobými zvětrávacími procesy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku