Chorvatský Split

Poznejte krásy chorvatského pobřeží, místní kultury a historie, úchvatné přírody v podobě průzračného moře a nekonečných pláží. Objevte dosud nepoznané a navštivte turisticky vyhledávanou lokalitu – chorvatský Split. Co byste si během vašeho pobytu ve Splitu rozhodně neměli nechat ujít a kam se vydat na výlety po okolí?

split

Zajímavosti ve Splitu
1.        PROMENÁDA RIVA
Promenáda Riva je kolem 200 metrů dlouhá a z jedné strany je lemována hradbami paláce, ze strany druhé zase palmami nabízejícími příjemný stín. Nechybí tu dlouhá řada restaurací, barů a obchodů.
2.        DIOKLECIÁNŮV PALÁC
Diokleciánův palác je nejstarší budovou ve Splitu. Svojí rozlohou zabírá celé městské centrum a utváří tak jeho historický ráz. Dokonce je považován za nejvíce zachovalou římskou památku napříč celým světem. Za vysokými zdmi paláce naleznete nejrůznější obchůdky a kavárny.
3.        SPLITSKÁ KATEDRÁLA
Splitská katedrála je součástí Diokleciánova paláce. V částech jejího interiéru můžete obdivovat zachovalé původní plastiky s tváří římského císaře Diokleciána a jeho ženy. Katedrála je jednou z nejstarších využívaných náboženských staveb na celém světě.
4.        PEVNOST KLIS
Klis je jednou z nejvýznamnějších pevností v Chorvatsku vůbec. Je typická mohutným opevněním a rozprostírá se na vápencovém útesu vysoko nad Splitem.
 
přístav

5.        LESOPARK MARJAN
Marjanský lesopark je jakousi zelenou oázou Splitu a řadí se mezi nejnavštěvovanější místa zde. Nachází se v něm mnoho cyklistických stezek a z vrcholu kopce se vám naskytnou úchvatné výhledy.
6.        KOSTEL SV. THEODORA
Vydejte se ze Splitu na parádní výlety
Split je i skvělým výchozím bodem pro podnikání nejrůznějších výletů. Navštívit můžete třeba romantické městečko Trogir. Za návštěvu stojí také jedno z nejstarších chorvatských měst Šibenik nebo známá a oblíbená Plitvická jezera. Ujít byste si neměli nechat ani ostrov Brač.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku