Do práce nejen na kole!

Zaznamenali jste výzvu „Do práce na kole“? Pokud ano a zúčastnili jste se, pak klobouk dolů! Pokud jste o této akci ještě neslyšeli a máte rádi výzvy spojené s pohybem, pak jste tu správně.

růžové dámské kolo a přilba

Tuto celostátní akci pořádá společnost AutoMat již desátým rokem. Krom toho, že vymyslet takovou hromadnou akci stojí spoustu práce, nervů a času, výsledek stojí za to! Jen v letošním květnu se zúčastnilo téměř 16 000 nadšenců, kteří se do zaměstnání dopravovali pěšky, na kole, vozíku, skateboardu anebo běhali. Jde – stručně řečeno – o to, abyste vynechali dopravní spoje a nahradili je vlastním pohonem. Je nad slunce jasné, že když někdo pracuje a dojíždí 100 km do zaměstnání, tak asi auto nenechá zamčené v garáži a nepřesedlá na kolo. Ale i takový nadšenec se letos i vloni našel!

Jde jen o to, jak jste zapálení pro věc, jak se dokážete namotivovat a zda máte výdrž! Toto skvělé sportovní nadšení nadchlo spoustu příznivců. Vždyť a to nejdůležitější – uděláte pro své zdraví to nejlepší, co jen můžete. Chůze se považuje za nejzdravější pohyb, jízda na kole se zase doporučuje pro odlehčení kloubů, tělo se prokrvuje, mozek pracuje na velké obrátky. Pohyb přináší člověku tolik potřebné endofirmy.

muž na skateboardu

Nemusíte vrcholově soutěžit, stačí, když máte radost z pohybu. Radost přináší úsměv, štěstí a pohodu. Pokud vám zdraví a možnosti dovolí, zkuste se přihlásit do výzvy „Do práce na kole“ a pokud máte sport alespoň trošičku v oblibě, zaručeně vás to pohltí! Můžete soutěžit v týmech, které si vytvoříte s kolegy a kolegyněmi v zaměstnání. Jestliže jste individualista, nikdo vás do ničeho nenutí, můžete soutěžit sami. Ale ve větším spolku je větší legrace. Vzájemně se hecnete, sdílíte spolu zážitky anebo můžete jezdit společně do práce, více se poznáte a najednou se ukáže, že vaše nová kolegyně není ani trochu nafoukaná, jen nevěděla, jak se zapojit do kolektivu. A o tom výzva také je. Nejen chránit naši zelenou planetu, ale propojovat lidičky, vzájemně se poznávat a utužovat zdraví.

A zdraví – máme jenom jedno!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku