Důchod nemusí být vaším strašákem!

A je to tady. Starobní důchod! Některá žena se ho nemůže dočkat a už pár let před nárokem na důchod „stříhá metr“. Jiná se toho osudného dne obává a neví, co si počne, až katastrofa nastane. Není čeho se bát. Vždyť si po těch letech leckdy strádání, nezměrné péče o malé děti, pak spoustu nervování s puberťáky a dospívajícími dětmi, až po běhání okolo vnoučat, dny klidu už zasloužíte! Sama cítíte, že jste unavená životem, jen si to nechcete přiznat, protože byste se zákonitě cítila stará. Ale tak to přece není.

krásná tvář zralé ženy

Někdo může být starý už ve třiceti, jiný je mladý ještě v šedesáti. Je to jednoduché, jde o nastavení vaší mysli, toho, jak se chováte, zda se stýkáte nejen se svými vrstevníky, ale dokážete vyslechnout a pobýt i s mladšími ročníky. Takové posezení vícegenerační rodiny dovede sice vyšťavit, hlavně přípravou na setkání, ale zároveň nabudit a získat příval nové energie.
Pořádejte v důchodu setkání rodin a hlavně – zapojte všechny do přípravy. Nenechávejte vše na sobě, nejste jejich otrok. Hezky pozvěte rodinku o pár hodin dříve, než sláva začne a rozdělte úkoly. Potraviny již budete mít nakoupené, rozdejte prkýnka, nože, pomazánky, nalijte každému stopičku dle jejich chuti – likéru, vína, slivovice a zavelte k útoku! Zažijete u přípravy spoustu legrace a hlavně, nenadřete se sama. A o tom to je. Užít si setkání, ale nevydat se ze všech sil.

usměvavá seniorka s vnučkou

Máme pro vás i nápad naší kolegyně. Velmi ráda se setkává se svojí rodinou a dalšími příbuznými. Jejich setkávání spolu s dětmi dětí získává na početnosti a scházívá se jich kolem třiceti. Kamarádka navrhla, rodina návrh přijala a každý rok pořádá setkání jedna z rodin, která zároveň připraví i zábavu pro děti a pro dospělé. Setkání organizují zároveň s přespáním v různých kempech, apartmánech, chatách na pronájem. Každý přiveze to nejlepší ze své kuchyně, takže nikdo neztrácí drahocenný čas přípravou oběda a večer se pravidelně griluje, zpívá, tančí. Dovedete si takto představit svůj důchod? Najednou budete mít dost času na setkávání se svými milými, na které jste přes rok neměla čas. Seznámíte děti s tetami, strýci a rodinnou historií. A to je dnes něco úžasného, to každý nemá!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku