Jak pečovat o vlasy a co potřebují hlavně v létě

S příchodem léta se k péči o zevnějšek přidává i intenzivnější péče o pokožku celého těla a o vlasy, kvůli teplu a slunečnímu záření. Vlasy vyžadují cílenější péči a zejména hydratace vlasů je jedním ze základních kroků k tomu, aby byly vždy měkké, zdravé a hedvábné.
Slaná mořská voda, chlór v bazénu, písek, klimatizace, prach nebo samotné sluneční záření mohou vlasová vlákna poškodit, takže jsou suchá, křehká a matná. Proto je dobré se naučit, jak vlasy každodenně chránit a jak o ně jednoduše pečovat.
Postupujte podle několika drobných triků, aby se vlasy hydratovaly do hloubky a byly chráněny před možným poškozením.

žena v moři

• Zakrytí vlasů
Jednoduchým způsobem ochrany vlasů je jejich přikrytí. To je vhodné především u moře, na lodi, u bazénu. Možností zakrytí vlasů je hned několik, od elegantních šátků, přes sportovní čepice až po pestré klobouky. Ty navíc chrání před UV zářením i oči a pokožku obličeje. Nezanedbatelná je i estetická stránka. Módní trendy jsou v této oblasti velmi rozličné a umožňují každé ženě najít si pro pokrytí hlavy právě to, co ji sluší.
• Hydratace vlasů a ochrana před sluncem
Dalším způsobem, jak chránit vlasy v létě, je chránit je speciálními spreji a oleji, stejně jako jsme si zvykli chránit pokožku těla. Tyto speciální přípravky se vyrábí s různými ochrannými faktory, stejně jako je tomu u opalovacích krémů na pokožku. Vlasový sprej zaručí správnou hydrataci a hebkost po celý den. Jeho použití je snadné, aplikuje se několikrát za den, například po koupeli v moři, nebo po sprše u bazénu. Pokud je to možné, vždy je dobré zbavit napřed vlasy slanosti anebo zbytků vody s chlórem z bazénu.
Pokud se o sebe staráte, jistě máte svůj každodenní rituál s péčí o pokožku a stejně tak by to mělo být s péčí o vlasy.
Nejprve je nutné najít si správné produkty, které vyhovují vlasům i pokožce hlavy. S pravidelnou péčí o vlasy pomůže i šampón, který pomáhá udržet vlasy v přirozené rovnováze a snižují riziko vysychání a oslabení. Šampón se doplní kondicionérem. Tyto produkty by měly obsahovat potřebné vitamíny A, E a C a dále keratin, arginin a zinek. Všechny tyto látky jsou pro zdravé, dobře hydratované vlasy důležité. Použití kondicionéru by se mělo soustředit hlavně na konečky vlasů, které se nejčastěji dehydratují.
Jednou týdně dopřejte vlasům regenerační a hydratační masku, bohatou na živiny a ochranné prvky. V obsahu masky se při nákupu soustřeďte na olivový olej, jojobový olej, bambucké máslo, lněný nebo kokosový olej. Dobré masky obsahují keratin, panthenol, ovesný extrakt. Tyto látky eliminují „krepatění vlasů a slámový efekt“, který vlasy získávají koncem léta.

žena na lavičce

Hydratace vlasů začíná zevnitř

Péče o vlasy ale nekončí jen jejich úpravou. Hydratovat musíme vlasy i zevnitř, a to dodržováním pitného režimu. V teplých dnech by 2 litry vody za den měly být samozřejmostí. K dobré kondici vlasů přispívají i některé potraviny, jako například vejce, luštěniny, ovoce, zelenina, a dokonce i čokoláda, která je bohatá na polyfenoly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku