Jak začít s cvičením a vytrvat?

Sedavý životní styl, nezdravé stravování a uspěchaný životný styl s naší postavou dokáží pěkně zamávat. Před koncem roku si řada z nás dává stejné předsevzetí – začít jíst zdravě a sportovat. Není se tak čemu divit, že první lednové dny je v řadě fitcentrech hlava na hlavě. Zkuste stejné fitcentrum navštívit o měsíc později? Na cvičení není nejtěžší se odhodlat, ale vytrvat. K tomu je zapotřebí jistá dávka motivace. Ještě než tedy poprvé potrápíte své tělo v posilovně, měli byste si zodpovědět jednu důležitou otázku: Jaká je moje motivace začít cvičit. Neprůstřelných důvodů může být hned několik, je však důležité si jít za svým a nepolevit na svém úsilí.

Silový trénink
 
V kategorii – fitness najdete celou řadu zajímavých článků, které by vás měli přinejmenším motivovat, ale skutečnost je poněkud jiná. Na první hodinu v posilovně se vyloženě těšíme, na další už míříme s jistou dávkou skepse a na třetí s vyloženým odporem a beznadějí. Povětšinou nám k tomu postačí pár pohledů na vypracovaná těla kolem sebe. A ještě ty všudypřítomné pohledy, které vás musí doslova hodnotit doslova na každém kroku.

Ranní cvičení
 

Cvičení i v pohodlí domova

Za cvičením není zapotřebí hned mířit do posilovny, v začátcích si snadno vystačíte i s cvičící podložkou doma na podlaze. Cvičení s vlastní vahou je totiž naprostý základ, který je potřeba ovládat. Až později je možné do určitých cviků zapojit i závaží, které zvýší míru náročnosti. Alespoň na první lekce se doporučuje přítomnost trenéra, který vám pomůže se mezi všemi mučicími nástroji zorientovat a sestavit trénink na míru. Předplacené lekce pro vás mohou být zároveň motivací pro další návštěvu fitcentra. Říká se, že první měsíc bývá nejkritičtější, pak si tělo vytvoří rutinu a pohyb bude naopak vyžadovat. Jenže právě řada nadšenců ztratí odhodlání v prvních dvou týdnech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku