Klesá vám testosteron? Neklesejte na mysli

Všude je neustále probírán ženský přechod, ale málo se hovoří o tom, že i muži mají podobné období. Projevy jsou téměř shodné. Zatímco ženám věkem ubývá estrogen, u mužů dochází k poklesu hladiny testosteronu. A to už od třicátého roku věku. Podle odborníků se jedná o jedno procento ročně.
§ I přesto, že se může zdát jedno procento jako zanedbatelné, zanedlouho se tento pokles projeví.

chemické znázornění testosteronu

§ Okolo 55 roku už je natolik znatelný, že ho na svém těle pozná většina mužů.
Pokles tohoto hormonu je zodpovědný nejen za snižování svalové hmoty, ale také ovlivňuje centrální nervovou soustavu.Mužům se začne horšit paměť, začínají být nesoustředění a někdy se může dostavit si horší orientace v prostoru.
– Stejně jako ženy v klimakteriu, mohou mít i muži depresivní nebo úzkostné stavy.
– Také ztrácejí odvahu, chuť riskovat a vrozenou bojovnost.
Dobrou zprávou je, že vhodná léčba může řadu obtíží zmírnit a muži najednou ožívají a cítí se v pohodě.Pokles testosteronu může mít i zdravotní důsledky, které se mohou projevit zvýšeným rizikem vzniku cukrovky. Dalším příznakem je ukládání tuků v oblasti břicha.

siluety dvou běžců – muž a žena

Prevence, která nic nestojí

V době, kdy ještě žádné problémy nenastaly nebo je muž ještě nepociťuje ve větší míře, může nasadit vlastní preventivní opatření. Známým faktem je, že stres a nedostatečný spánek může úbytek testosteronu urychlit. Dalším prevencí je dostatek pohybu. A nejen toho, který je zapotřebí u sportu. Chce to nevyhýbat se sexu. Dobrou radou je i omezení alkoholu a pochopitelně kouření.
o A jestliže upravíte jídelníček, budete mít jistotu, že jste pro svou budoucnost udělali to nejlepší a stárnutí bude probíhat nejen pohodověji, ale také pomaleji.
o Důležité je dodávat tělu dostatek bílkovin z kvalitních druhů mas a také dostatek vitamínů a minerálů.
Zejména vitamín A a Zinek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku