Kolej anebo privát?

Každé bydlení má něco do sebe. Život na koleji je nevázaný a potkáváte se na každém kroku se spolužáky anebo ostatními studenty. Není problém kohokoliv oslovit a prohodit, byť pár nezávazných slov. Na studentské koleji se necítíte osamoceni, jste neustále obklopeni lidmi, tam to prostě žije. Na běžném pořádku jsou pořádané večírky, a i když se nezúčastníte přímo, jako byste tam byli s nimi. Bohužel stěny nejsou zvukotěsné, tak se může stát, že bohužel z učení nic nebude a vy probdíte noc s polštářem na hlavě, přinejlepším se špunty v uších. Špunty do uší přidejte do vaší ká-pé-zetky, stejně tak jako svůj vlastní hrneček na kávu a čaj. Nezapomeňte si pro jistotu přivézt i svou vlastní peřinu a polštář. Na koleji sice pokrývku dostanete, ale je i pro vás lepší spát pod vlastním než pod dekou, byť vypranou, která vystřídala deset studentů.

studentka se učí

Problémem bývá společná kuchyňka a lednice. V kuchyni je třeba po sobě uklidit a oblíbený hrneček a své nádobíčko si vezměte raději zpět na pokoj, protože byste se s nimi již nemuseli setkat. Stává se, bohužel, že se sem tam objeví nějaký nenechavec, který si vaše zakoupené potraviny uschované v ledničce přivlastní za své. Částečným řešením je si svůj balíček opatřit jmenovkou, tím ztratí nádech anonymity a není již tak snadné ho ukrást. I když přesto váš salám zmizí, dejte ho pro příště do tmavé plastové nádoby. Zlodějíček sáhne raději po průhledné krabičce, kde uvidí zároveň i obsah. Když si může vybrat, nebude riskovat neviditelnou náplň.

skupina mladých lidí na koleji

Nevítaných večírků, zlodějíčků a ztráty soukromí se zbavíte na privátě. Ubytování v soukromí volí hlavně starší studenti, kteří prošli kolejním ubytováním a hledají větší intimitu. I když, na privátě se vás sejde – hlavně kvůli placení nájmu – stejně více, ale soukromí budete mít také více. O lednici a kuchyň se nedělíte s celým patrem, domluva o čase věnovaném studiu je také snazší. Problémem bývají vyšší nájmy, ale i ty se dají zvládnout s větším počtem nájemníků anebo s vaším přivýdělkem na brigádě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku