Mikina nebo košile?

Tato otázka se může naskytnout, když někam máme vyrazit a potřebujeme dobře vypadat. Jestliže jste pozvání na výběrové řízení a i když jste sportovní nadšenec, kterého je denně vidět v tretrách, určitě si byste si na výběrko na sebe neměli navléknout sportovní mikinu. I přes vaše přesvědčení a duši sportovce, je na společenskou příležitost NUTNÉ a ŽÁDOUCÍ se slušně a vhodně obléknout.
Mám jistou zkušenost, kdy se na výběrové řízení na pozici personalistky dostavila paní středního věku v ošuntělém oblečení s igelitkou v ruce. Odpovězte si sami, zdali byla vybrána do dalšího kola … Personalistka je tváří firmy a krom jiného ji reprezentuje. Nevím, jakou představu měla o této profesi výše zmiňovaná paní.

děravé džíny a kecky

Pokud někdo namítne, že na oblečení nezáleží, že jsou důležité vědomosti, rozhled a tak dále, mohu vás ujistit, že její znalosti a vědomosti vzhled taktéž nepřebily.
Pokud jste pozváni na výběrové řízení, znamená to, že jste něčím potencionálního zaměstnavatele zaujali, a proto byste v tom měli pokračovat a nepokazit si jeho mínění již při prvním oficiálním seznámení. Dbejte na čistou a vhodně zvolenou obuv, na to se většinou zapomíná. Žádné sportovní boty a sandály, ty jsou přímo zapovězené. Dámy to mají jednodušší – mohou zvolit boty na podpatku, jednoduché šaty kvalitního střihu doplní šik šátkem a vždy budou elegantní.

dáma vybírá boty lodičky

Pánové, pokud se zrovna neucházíte o pozici designéra nebo kreativního grafika, pak proděravělé rifle se strakatou košilí zanechte doma ve skříni a zvolte běžnou společenskou košili a sako. Nemusíte vždy dodržet bílou barvu košile, pro vaši zdravou sebejistotu volte barvu, ve které se nebudete cítit svázáni společenskými konvencemi.
Kapku kolínské pro pány a jemný odér parfému pro dámy na závěr. Nejen dámy mají za úkol prověřit stav a tvar svých nehtů, protože ruce budou další v pořadí, které budou vidět. Při podání rukou, při vypisování údajů přímo před zástupcem firmy nebo i při malém zkušebním testíku.
Nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru oblečení a hodně štěstí!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku