Mít kamarádku, která vás vyslechne je výhra!

Mít kamarádku, která vás vyslechne a podpoří, je skutečně výhra v životě. Každý nemá to štěstí anebo se ani neumí druhému otevřít a žije svůj život sám. Sice chodí do zaměstnání, má kolegy a kolegyně, se kterými „vychází“, ale netouží se s nimi stýkat mimo pracovní čas. Ani nehledá kamarády na popovídání, protože je mu samotnému dobře. To tvrdí, protože nepoznal, co znamená vzájemné sdílení a povídání. Potřebu vzájemného sdílení mají hlavně ženy a když se sejdou přítelkyně, obzvlášť po delším čase, přihlížející muž nechápe.

smějící se ženy

Podobná příhoda se nám stala. Seděli jsme s manželem v cukrárně na terase a užívali slunečních paprsků a pohodičky. Vedle nás byl obsazený stoleček s pěti „odrostlými“ kamarádkami a z jejich hovoru bylo patrno, že se sešly po pár letech. Vyprávění nebralo konce, vzájemně se překřikovaly, skákaly si do řeči, každá chtěla druhým sdělit to nejdůležitější ze svého života. Hovor podpořený pár sklenkami bílého vína byl snad za každou druhou větou zakončovaný výbuchy smíchu. Holky byly bezprostřední a bylo jim fuk, že se pán naproti kaboní. Narušily mu jeho klid. Možná někoho napadne, že byly neohleduplné. Stejně jako mého partnera. Pro něho byly příliš hlasité, a to se do společnosti nehodí.

Já se jen shovívavě usmívala, protože jsem v myšlenkách zaplula do NAŠEHO sněmu. Míváme se spolužačkami ze střední školy asi 3x do roka společná víkendová setkání a odehrávají se podobným stylem. Smích, bezprostřední radost ze setkání, vzájemně si sdělujeme všechno, co nás napadne, nezúčastněný člověk by řekl, že ty ženský plácají páté přes deváté. Ať! Nám je spolu dobře a jsme šťastné, že se máme. Po letech setkávání naše srazy gradují. Dříve jsme řešily výchovu malých dětí, poté problémy v jejich dospívání, až jsme se přenesly k vnoučatům.  Máme toho na povídání hodně a hodně. Jsem vděčná, že jsme se před léty spřátelily a naše přátelství trvá desítky let. Naše babské slety bych nevyměnila ani za nic na světě!

spolu si povídající přítelkyně

PS Když jsme odcházeli s manželem z cukrárny, jemu se ulevilo. Já jsem k děvčatům přiběhla a popřála jim, ať si setkání užijí. Šibalsky na mě mrkly. Byly boží!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku