Muž a andropauza. Co si s tím počnu?!

Bohužel otázku si zpravidla neklade muž, ale jeho manželka. Muži jsou zkrátka už takoví. Většinou neřeší, že mají nějaký problém – oni ho totiž nemají. Problémová je dle jejich názoru manželka, která je popudlivá, nesnášenlivá, hádavá a pořád na něm něco vidí. Takto jedná ale člověk, který je zahleděný jen sám do sebe, nemá potřebu komunikovat a vyslechnout názor někoho jiného, natož své právoplatné manželky. Není empatický a ani se o to nesnaží. On je vlastně spokojený. Ale jen na první pohled. Někde uvnitř sebe cítí, že to už jaksi „není ono“, není to, co bývalo a na co byl zvyklý. Třeba sexuální uspokojení už má daleko k jeho vzpomínkám a délka soulože se odvíjí už také ne dle jeho zájmu, ale spíše jen potřeby. Necítí se být tím správným chlapem, na kterého se mohla žena svůdně jen podívat a byl připravený oblažit ji nejen svou přítomností, ale i sexuálním výbuchem!

nervózní stárnoucí pán

Existuje mediálně propíraný ženský přechod, ale existuje a již léta, tak trochu ututlávaný mužský přechod čili andropauza. Tato „zdravotní komplikace“ potkává bez ohlášení jak ženskou, tak i mužskou populaci. Jen se o andropauze tolik nemluví.

Co s tím? Někdy může být i východiskem doplnění testosteronu, který věkem rapidně klesá, ale tato léčba není vhodná pro kteréhokoliv kabrňáka. Lékař musí zvážit všechny možnosti a rozhodne, zda je léčba vhodná či nikoliv.

pan krmící v parku holuby

Milé ženy, potkala-li vašeho miláčka tato životní zkušenost, buďte trpělivá. On se s tím potřebuje „srovnat“. Z pána tvorstva se postupem času stává obyčejný chlap, který přichází na to, že stárne. A to je to jádro pudla. Prostě se bojí stárnutí a možná i toho, že ho opustíte. Začne si více všímat, že vy o sebe stále dbáte, chodíte cvičit, udržujete si postavu, v jedenáct večer nezhltnete štůček uzeného zakrojeného na prkýnku s půlkou chleba, zazděný vychlazenou dvanáctkou. Nesnáší vaše jogurty a věčné diety, ale ví, že jemu by také prospěly, jen na to nemá sílu. A to ho štve. Proto si vylévá vztek na vás.

Nechte ho vybrečet a při vhodné příležitosti a v klidu s ním zkuste pohovořit. Moudrý muž pochopí, že s andropauzou nepřišel konec světa, ale začátek stáří, které je stále možné prožít aktivně a s radostí, a ne vyhlídkou krmení holubů v parku na lavičce!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku