Nejslavnější filmový detektiv

Pomačkaný baloňák, který pamatuje druhou světovou válku, věčně nedokouřený doutník a pronikavý pohled. To jsou asi tři hlavní poznávací znaky jednoho z nejznámějších, a hlavně nejoblíbenějších detektivů. Aneb kdo by neznal poručíka Columba. Herec Peter Falk svou životní rolí žil celých pětatřicet let a za tu dobu vyřešil 69 zločinů. Sice nikdy nebyl povýšen, ale zato získal za skvělé ztvárnění této postavy pět cen Emmy a Zlatý glóbus. Tento seriál se stal fenoménem po celém světě. Pochopitelně, že se vysílal i v Československé a později i České televizi.

  • Pokud někdo dostane tak významnou roli v seriálu, který trvá tolik let, vzniká tu nebezpečí, že už si nikde ani „neškrtne“.
  • Petr Falk byl sice nejznámější jako poručík z oddělení vražd, ale filmoví režiséři ho obsazovali celkem hojně.
  • Je celkem paradoxní, že roku 1960, tedy pár let před účinkováním v roli detektiva, byl nominován na Oscara za roli vraha ve filmu Murder, Inc.

Tak trochu jiné detektivky

Seriál Columbo je zajímavý především tím, že je děj tak trochu obrácený. Divák je svědkem zločinu, ví tedy přesně co se stalo, a pak už jen sleduje vyšetřovací metody poručíka Columba.

  • První díl byl natočen v roce 1968 a naposledy jsme mohli vidět stárnoucího poručíka v akci roku 2003.
  • I v tom je kouzlo celého seriálu.

    • Vzhledem k tomu, že byl natáčen několik desítek let, vidíme hlavního hrdinu jako černovlasého mladíka plného elánu, který se postupně mění v muže středního věku až dospěje do zralého muže.

Elán se ale z Columba neztrácí ani na konci celé série.O oblíbenosti tohoto seriálu, a především jeho hlavního představitele, svědčí i fakt, že se lidé dodnes přou o některé „důležité“ detaily. Například o to, jak se Columbo jmenoval křestním jménem a jestli se někde objevila jeho tak často zmiňovaná manželka. Skalní příznivci tohoto seriálu jistě odpověď znají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku